Właśnie ruszyła społeczna kampania Cartoon Network, mająca na celu promowanie koleżeńskich zachowań i przeciwdziałanie dokuczaniu. Centrum Edukacji Obywatelskiej, jako partner merytoryczny, przygotowało materiały edukacyjne dla szkół podstawowych.  Ambasadorem tegorocznej edycji został polski skoczek narciarski, Kamil Stoch:

Czym jest STEM? Czy nauki ścisłe i technologie informatyczne są bardziej dla chłopaków niż dla dziewczyn? Co robić, żeby odczarować stereotypy na ten temat? Jeżeli chcesz znaleźć odpowiedzi na te pytania, sprawdź najnowsze materiały z programu „Wzór na ścisłe” – napisane specjalnie dla młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z dobrymi praktykami z programu “Warszawo, weź oddech”.

Jeśli jest w szkole kółko matematyczne, przyrodnicze czy teatralne, to czemu nie stworzyć takiego, takiego którego głównym celem jest rozmowa i wymiana opinii?

Działasz.pl kończy swoją działalność, jako portal informacyjny, a rozpoczyna nową przygodę, jako strona o wolontariacie szkolnym!

Bardzo często słyszymy w naszych szkołach o istnieniu szkolnego koła wolontariatu, o jego akcjach i działaniach. Często nawet bierzemy w nich udział - czasem jako organizatorzy, a czasem jako skromni uczestnicy akcji. Jednak czy wiemy czym w istocie jest wolontariat?

Widząc działalność wolontariuszy szkolnego koła wolontariatu, osób kwestujących na rzecz WOŚP czy aktywistów – ekologów wiele osób zastanawia się „że im się jeszcze chce”. No właśnie, dlaczego aktywnie działającym wolontariuszom nadal się chce?

Znajdujesz się na stronie www.dzialasz.pl, która została stworzona przez zespół Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, aby stac się przestrzenią inspiracji i wymiany doświadczeń przez młodych ludzi z całej Polski. Jest to miejsce, w którym można znaleźć wiele pomysłów na działania oraz dobrych praktyk z przeprowadzonych już działań. Zamieszczone na portalu treści oparte są na bazie doświadczeń i wyciągniętych wniosków.

Rozejrzyj się dookoła. Czy zauważasz wokół siebie potrzeby jakichkolwiek zmian? Czegoś, co poprawiłoby życie Twoje, Twoich znajomych, całego społeczeństwa lokalnego? Oni zobaczyli! Więcej… oni zadziałali!

Strony