Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Wiesz czego brakuje Twoim szkolnym kolegom i koleżankom? Masz pomysł na działanie, które zintegruje mieszkańców i mieszkanki Twojego osiedla albo włączy młodych ludzi w życie miejscowości? Zdobądź mini-grant i wsparcie dla swojej akcji!

Powraca działaszowy konkurs mini-grantowy Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie. Możecie w nim zdobyć mini-grant do 1000 zł na realizację swojej akcji oraz pomoc merytoryczną koordynatorów i koordynatorek programów młodzieżowych z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Jak to działa?

Zbierz co najmniej 3-osobową grupę młodych ludzi z Twojej miejscowości, z którą chcesz zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Ustalcie szczegóły projektu, wypełnijcie formularz wniosku (do pobrania poniżej) i wyślijcie go do nas na adres redakcja@dzialasz.pl do 20 października 2016 roku.

Najlepsze pomysły wesprzemy finansowo i merytorycznie. Dodatkowo zaprosimy po dwie osoby z każdej zwycięskiej drużyny na warsztat wprowadzający (5 listopada w Warszawie), w czasie którego pomożemy Wam dopracować projekty. Wyniki konkursu ogłosimy 31 października na łamach portalu.

Jakie projekty chcemy wesprzeć?

Takie, które będą angażowały młodzież w działanie na rzecz najbliższego otoczenia, szkoły bądź społeczności lokalnej. Czego brakuje Waszym kolegom i koleżankom? Jakie problemy dostrzegacie na swoim osiedlu albo w całej miejscowości? Pomyślcie, jak możecie temu zaradzić i wkręćcie innych do współpracy! Nie narzucamy Wam tematu akcji. Inspiracji szukajcie w dziale „Działania”.

W poprzednich edycjach dofinansowaliśmy projekty, które odpowiadały na różne potrzeby. Zespół z Komornicy wciągnął niemal całą szkołę (wcześniej bardzo mało aktywną) do wspólnego przygotowania mikołajkowej imprezy dla dzieci z pobliskiego Domu Dziecka. Grupa z Białegostoku skupiła się na wspólnym organizowaniu warsztatów i działań kulturalnych z młodzieżą z niepełnosprawnościami. Młodzi z Radomia połączyli zaś różne grupy miejskiego interesu (seniorów i seniorki, nauczycieli i nauczycielki, władze miasta, NGOsy, młodzież …) w myśleniu o problemach miasta i możliwościach jego rozwoju

Na co zwrócić uwagę wypełniając wniosek?

Koniecznie przeczytajcie kryteria oceny wniosku i regulamin konkursu (do pobrania poniżej). Znajdziecie tam wszystkie elementy, na które będziemy zwracać szczególną uwagę przy wyborze najlepszych pomysłów. Potrzebujecie więcej wsparcia? Będziecie mogli skonsultować z nami swoje pomysły i omówić wątpliwości! W razie pytań i problemów piszcie na adres magdalena.szczerbaciuk@ceo.org.pl. Powodzenia!