Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Sprawdźcie, co czeka na Was w programie "Filmoteka Szkolna. Akcja!". Zainteresowani? Poproście swojego nauczyciela bądź nauczycielkę o zgłoszenie Was do programu.
Co planujemy w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!"?
Znajomość świata filmu i pakietu Filmoteki sprawdzić będzie można w czasie Wirtualnego festiwal. Nie zabraknie filmowych zagadek, quizów z nagrodami ani okazji do dobrej zabawy.
Na podsumowanie całorocznej pracy na pewno spotkamy się na Festiwalu Filmoteki.
Dzielić się wiedzą z innymi. Tworzyć sieci nauczycieli i nauczycielek
W naszych projektach nie tylko zachęcamy do realizacji projektów z uczniami i uczennicami, zwiększania swoich umiejętności i wiedzy, ale również do tworzenia społeczności nauczycieli i nauczycielek zainteresowanej edukacją filmową, którzy będą się wspierać, inspirować, dzielić wiedzą i czerpać od siebie na wzajem. Aby to ułatwić zapraszamy do korzystania z narzędzi, które specjalnie z myślą o państwu przygotowaliśmy.
1. Sieć lokalnych liderów Filmoteki Szkolnej
Lokalni liderzy to nauczyciele i edukatorzy filmowi (każde województwo ma jednego lub dwóch reprezentantów), którzy wspierają w swoim regionie upowszechnienie programu „Filmoteka Szkolna” wśród nauczycieli. Do zadań lidera należy stworzenie w danym województwie sieci szkół (nauczycieli) zainteresowanych edukacją filmową, animowanie wymiany doświadczeń, organizacja warsztatów doszkalających, spotkań informacyjnych i współpraca z regionalnymi ośrodkami edukacji filmowej, takimi jak: kina studyjne, lokalne stowarzyszenia, organizacje, DKF-y. Zapraszamy do kontaktu z liderami.
2. Społeczność CEO
W tym roku, aby ułatwić wam rejestrowanie się do projektu, na platformę blogową i edutubę, przenieśliśmy rejestrację na nową platformę, którą nazwaliśmy Społeczność Ceo. Dzięki niej będziecie mogli logować się jednym loginem i hasłem na wszystkie nasze narzędzia (nie dotyczy to platformy Filmotekaszkolna.pl).
Dla uczniów i uczennic mamy również propozycję: stwórzcie własne filmowe blogi! Pokażcie kolejne etapy pracy nad projektem, zamieszczajcie recenzje, gazetki filmowe, własne produkcje i piszcie, o tym, które filmy was fascynują i dlaczego. O kwestie techniczne nie musicie się martwić- udostępniamy wam naszą platformę, na której założenie i prowadzenie bloga jest niezwykle proste, a także oferujemy pomoc mentorów, do których w każdej chwili będziecie mogli zwrócić się po radę.
Szkolić
Wspierać
Szkoły, które zgłoszą się do projektu otrzymają publikację (zawierającą 22 nowe scenariusze zajęć filmowych do wykorzystania na lekcjach) oraz płytę DVD z filmami instruktażowymi "Nakręć się" i przykładowymi filmami uczniowskimi. Dodatkowo wszyscy uczestnicy naszych kursów otrzymują interaktywne plakaty typu GLOGSTER.
Czekamy na zgłoszenia do nowej edycji projektu! Wypełnijcie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA ROK SZKOLNY 2015/2016.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.