Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Chcecie brać aktywny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania społecznością szkolną? Zachęćcie dyrekcję do udziału w wyjątkowym projekcie "Szkoła demokracji"!
Czym jest "Szkoła demokracji"?
To innowacyjny projekt mający na celu promowanie dobrych praktyk z zakresu samorządności, demokracji szkolnej i włączania uczniów i uczennic w podejmowanie decyzji. Każda szkoła, która spełni 7 kryteriów odnoszących się do funkcjonowania społeczności szkolnej otrzyma certyfikat “Szkoła Demokracji”.
Pierwszym działaniem w ramach projektu jest przeprowadzenie diagnozy w szkole. Wykaże ona, które kryteria szkoła już spełnia, a które nie. Ta informacja będzie podstawą do zaplanowania zmian w szkole, które umożliwią spełnienie wszystkich 7 kryteriów i otrzymanie certyfikatu.
Szkoły mogą zgłaszać się poprzez rejestrację na platformie internetowej od 31.08.2015r.. Każda szkoła starająca się o uzyskane certyfikatu otrzyma wsparcie merytoryczne w postaci materiałów online i możliwości konsultacji z ekspertem lub ekspertką.
Dlaczego warto?
Drodzy nauczyciele, drogie nauczycielki
Drodzy uczniowie, drogie uczennice
Jaka szkoła jest szkołą demokracji ?
Szkoła to nie tylko budynek, w którym odbywają się lekcje. To przede wszystkim ludzie spędzający w niej wspólnie czas – pracując lub ucząc się. Ważne jest aby spędzanie w niej czasu sprawiało Wam przyjemność, aby szkoła była przestrzenią do realizacji Waszych pomysłów i była miejsce, w którym Wy i wszyscy do około Was czują się dobrze.
Tworząc szkołę demokracji macie możliwość stworzenia takiej szkoły - wystarczy, że wszyscy będziecie wspólnie decydować o najważniejszych kwestiach związanych ze społecznością szkolną. Powinniście pytać się siebie nawzajem o oczekiwania, rozmawiać ze sobą, słuchać siebie, próbować zrozumieć innych, komunikować się nawzajem i konsultować decyzje, które zapadają. To co dzieje w szkole nie dotyczy tylko uczniów, uczennic lub tylko nauczycieli, nauczycielek , dotyczy całej społeczności szkolnej, dlatego jeśli będziecie współpracować, to stworzycie szkołę przyjazną Wam wszystkim.
Szkolna demokracja istnieje w szkole, która może powiedzieć, że spełnia 7 kryteriów, o których przeczytacie.
Co trzeba zrobić?
Szkoły chcące wziąć udział w projekcie będą mogły rejestrować się na platformie od 31.08.2015 roku. Szkołę będzie mógł zgłosić uczeń, uczennica, nauczyciel i nauczycielka za zgodą dyrekcji.
W celu otrzymanaia szczegółowych informacji na maila i przypomnienia o rozpoczęciu rekrutacji proszę wypelnić formularz. W razie pytań proszę o kontakt: szkola.demokracji@ceo.org.pl.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.