Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Jeśli lubisz pisać, interesujesz się dziennikarstwem, chcesz rozwijać swoje umiejętności i dobrze znasz tematykę młodzieżową, dołącz do zespołu korespondentów i korespondentek Europejskiego Portalu Młodzieżowego!
Korespondenci i korespondentki – czyli kto?
Aby zostać korespondentem/korespondentką Europejskiego Portalu Młodzieżowego należy mieć ukończone nie mniej niż 15 a nie więcej, niż 30 lat, interesować się dziennikarstwem i wyrażać chęć współpracy z portalem na zasadzie wolontariatu.
Korespondentami i korespondentkami mogą zostać osoby mieszkające w dowolnym miejscu na terenie Polski, ponieważ cała komunikacja odbywać się będzie przez Internet. Osobista obecność będzie wymagana jedynie w czasie dwóch szkoleń przewidzianych w trakcie współpracy, które zostaną zorganizowane w Warszawie. W ich trakcie korespondenci i korespondentki będą mieli zapewniony nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu.
Zgłoszenia – ale jak?
Proces rekrutacji jest bardzo prosty! Wystarczy do 2 marca 2015 r. wysłać na adres mailowy: m.toppich@eurodesk.pl CV, krótki list motywacyjny (maksymalnie 1000 znaków) oraz tekst, który mógłby zostać opublikowany na Europejskim Portalu Młodzieżowym (razem z informacją, do jakiego działu miałby trafić).
Osoby, które wyślą najbardziej interesujące aplikacje, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniach 16-20 marca 2015 r. w sposób najwygodniejszy dla kandydatów i kandydatek – albo w Warszawie przy ul. Mokotowskiej, albo wirtualnie przez komunikator skype.
Osoby zakwalifikowane, zostaną o tym fakcie poinformowane mailowo dnia 27 marca 2015 r.
Warsztaty - czyli co?
Wszyscy korespondenci i korespondentki wezmą udział we wstępnym szkoleniu, na którym będą poruszane m.in. następujące zagadnienia: zasady działania portalu, plan współpracy, obowiązki korespondenta/korespondentki, gwarancje ze strony Europejskiego Portalu Młodzieżowego.
Dodatkowo korespondenci i korespondentki wezmą udział w warsztatach dotyczących gatunków dziennikarskich: news, wywiad, artykuł. Elementem warsztatów będzie także dyskusja nad właściwym tytułowaniem tekstów i formami ciekawej prezentacji treści.
Szkolenie wstępne odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2015 r.
Fajne – ale co to daje?
Czas współpracy korespondentów i korespondentek z Europejskim Portalem Młodzieżowym ma być dla nich okazją do rozwoju - każda osoba zostanie objęta opieką redakcyjną a każdy test będzie materiałem do dyskusji. Cel jest prosty – aby wszystkie osoby po czasie współpracy z Europejskim Portalem Młodzieżowym rozwinęły swoje umiejętności dziennikarskie.
Jednocześnie, każdy „absolwent” i "absolwentka" projektu otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie, referencje oraz nagrody rzeczowe. Najlepszy uczestnik/uczestniczka zostanie dodatkowo zaproszony na miesięczny płatny staż w biurze Eurodesk Polska.
Masz pytania?
Jeśli chcesz o coś zapytać, zapraszamy do kontaktu mailowego: m.toppich@eurodesk.pl.
Monika Toppich
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.