Lubicie czytać? Weźcie przykład z klubu czytelniczego „Moliki” ze Słupska i zorganizujcie wyjątkowe noce spotkanie pełne przygód i książek!

 

Dwadzieścioro ośmioro dzieci wzięło udział w Pierwszej Szkolnej Anderseniadzie zorganizowanej w nocy z 26 na 27 kwietnia 2013r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Słupsku. Spotkanie odbyło się w ramach programu CEO „Poczytaj mi, Przyjacielu”. Klub czytelniczy „Moliki” oraz biblioteka szkolna zadbały o moc wrażeń.  Były śpiwory, termosy, kanapki i przede wszystkim czytanie opowieści duńskiego baśniopisarza. Wszystko z okazji rocznicy jego urodzin. 

 

Wy także możecie zamienić swoją szkołę w miejsce akcji waszych ulubionych powieści. Pomyślcie, jaka książka mogłaby zainteresować waszych kolegów i koleżanki. Opracujcie formułę spotkania i znajdźcie sojuszników wśród nauczycieli i nauczycielek oraz pracowników i pracowniczek biblioteki szkolnej. Macie do dyspozycji całą noc! Możecie ją wypełnić nie tylko czytaniem, ale również konkursami dotyczącymi czytelnictwa albo grą z zadaniami, które trzeba będzie wykonać na terenie szkoły. Następnie przedstawcie plan spotkania dyrekcji i zacznijcie przygotowania! 

 

Pamiętajcie o wypromowaniu waszej akcji wśród uczniów i uczennic szkoły. Skorzystajcie z instrukcji Działasza, które podpowiedzą wam, jak zachęcić innych do uczestnictwa w wydarzeniu oraz jak wykorzystać do promocji Facebooka.

 

Inspiracja stworzona na podstawie relacji pani Małgorzaty Żarny
Opr. Paula Langnerowicz
Zdjęcia: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku