Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza młodzież z warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na warsztaty dziennikarskie, które poprowadzi Lidia Ostałowska, wieloletnia reporterka "Gazety Wyborczej", autorka książek "Cygan to Cygan", "Farby wodne" i "Bolało jeszcze bardziej", współautorka wielu zbiorów reportaży.
Warsztaty odbywać się będą w soboty, od 25 października do 13 grudnia 2014 r., w godzinach 10.00-14.00, w Starej Prochowni SCEK.
Terminy:
25 października
8 listopada
15 listopada
22 listopada
29 listopada
6 grudnia
13 grudnia
Miejsce:
Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2
Zapisy:
Aby zapisać się na warsztaty Laboratorium Dziennikarskie, należy dostarczyć zamieszczoną poniżej, odręcznie podpisaną Kartę Uczestnictwa do siedziby organizatora, przy ul. Jezuickiej 4. Zgłoszenia można dokonać także drogą mailową, wysyłając skan odręcznie podpisanej Karty na adres info@scek.pl. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 października 2014r.
O warsztatach:
Jak patrzeć, żeby dostrzegać?
Jak czytać, żeby rozumieć?
Jak pytać, żeby usłyszeć odpowiedź?
To wyzwania nie tylko dla dziennikarzy. Docieranie do informacji, umiejętność dobrej rozmowy, wnikliwość w obserwacji życia społecznego przydają się każdemu we współczesnym świecie. Służą porozumieniu, pomagają znaleźć sobie miejsce. Ale dziennikarze - i ci z gazetek szkolnych, i ci z wielkich gazet - zadają sobie kolejne ważne pytanie.
Jak pisać, żeby inni to czytali?
Gimnazjalistów i licealistów zapraszamy na warsztaty, które pomogą im znaleźć odpowiedzi. Podczas ośmiu czterogodzinnych spotkań w kolejne soboty uczestnicy dowiedzą się:
Warsztaty tylko w części będą się odnosić do teorii. Na każdych zajęciach zajmiemy się praktyką dziennikarską. Powstanie zbiór tekstów prasowych. Wspólnie ustalimy, w jakiej formie je opublikować. Uwaga: część pracy autorzy wykonają w tygodniu, pomiędzy zajęciami; wiąże się to z docieraniem do informatorów. Lidia Ostałowska
za: www.scek.pl
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.