Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Czy marzyliście kiedyś o tym, aby w jednym miejscu znaleźć wszystkie potrzebne informacje o grantach, konkursach, stypendiach, projektach i możliwościach odbycia wolontariatu za granicą? Nawet w epoce wyszukiwarki Google z pewnością zdarzyło się wam złapać za głowę, nie wiedząc od czego zacząć poszukiwania.
Polska jest jednym z tych krajów europejskich, w których brakuje lokalnych centrów młodzieżowych, a więc miejsc, gdzie młody człowiek mógłby znaleźć wsparcie w szukaniu pracy, wolontariatu, rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Ale czy wiecie, że całą Polskę oplatają siecią punkty Eurodesku? Wpisują się one w lokalną rzeczywistość, ale ich misją jest pokazanie młodym ludziom, co ma do zaoferowania Europa i jak daleko może sięgnąć horyzont marzeń.
W tym tygodniu Eurodesk w całej Europie zachęca młodych ludzi i osoby pracujące z młodzieżą do rozwinięcia skrzydeł jeszcze szerzej. „Time to move” to kampania, podczas której punkty Eurodesku prowadzą warsztaty, organizują dni otwarte i prezentacje. Na mapce możecie sprawdzić, czy i waszej miejscowości nie dzieje się coś ciekawego!
Będzie się też działo na portalu Działasz! Jako Polska Rada Organizacji Młodzieżowych, organizacja partnerska Eurodesku i członek sieci, zapraszamy działaszy i działaszki do lektury cyklu artykułów, w którym wspólnie zastanowimy się, z jakich programów, organizacji i narzędzi mogą korzystać młodzi ludzie lokalnie i w Europie, żeby mieć większy wpływ i radość z działania i uczenia się.
Na początek kilka słów o samym Eurodesku, którego hasłem jest „Na początku spytaj nas”. O co możecie zapytać? Przede wszystkim znajdziecie na bieżąco aktualizowane bazy danych o funduszach, projektach i konkursach w całej Europie, wieści na temat programów i wydarzeń dla młodzieży w Polsce i w Europie, bezpłatne publikacje na temat studiów i wolontariatu w Europie, a także kontakt do regionalnych i lokalnych punktów konsultacyjnych w całej Polsce, do których możecie dzwonić, pisać i przyjść osobiście. Eurodesk to nie tylko portal, który ma wersję europejską i swoje krajowe odsłony, ale także sieć konsultantów i konsultantek, którzy z pasją i zaangażowaniem służą swoją wiedzą.
Z konsultantami i konsultantkami Eurodesku nie tylko można skontaktować się indywidualnie, ale też zaprosić ich do swojej szkoły, domu kultury czy grupy młodzieżowej i wziąć udział w prowadzonych przez nich „eurolekcjach”. Nie ma jednak siedzenia w ławce, czekają na was interaktywne warsztaty, dzięki którym można zyskać wiedzę od czego zacząć przygodę z Europą. Pracy prowadzących możecie przyjrzeć się na poniższym filmiku.
Już dziś wejdźcie na stronę Eurodesku i sprawdźcie, jakie przygody i doświadczenia czekają na was w Europie!
Magdalena Macińska – Koordynatorka biura Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, a od prawie roku konsultantka Eurodesku. Działalnością społeczną w organizacjach pozarządowych zaraziła się na studiach, tłumacząc dla organizacji pozarządowych. Tłumaczką i działaczką pozostała do dziś. W wolnych chwilach przesiaduje w sieci czytając inspirujące blogi i artykuły.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.