Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Z jednej strony bezkrefeksyjny konsumpcjonizm, a z drugiej świadome ograniczanie. Tak kupujemy. Niemniej jednak czy kupowanie nie jest... beznamiętne? O ile więcej satysfakcji może przynieść TWORZENIE.
Szczególnie tworzenie przestrzeni wokół siebie, która nie jest już tylko zbiórką mebli, sprzętów użyteczności, czy nawet dekoracji. Jest wyrazem tego, kim jesteśmy, jak żyjemy i na czym nam zależy.
A ważne, by zależało nam na przyczynaniu się do nieniszczenia, odnawiania.
Nie jest już tak ważne, CO kupujemy, ale w jakim celu i JAKIE to jest.
A jakie są meble z recyklingu? Na pewno odważne i nietypowe. Powinny pasować do właściciela, nie ma co kierować się wyłącznie trendem i siadywać na twardym.
Filozofia recyklingu w designie opiera się na dwóch równoległych zasadach: Po pierwsze tworzymy przedmioty z rzeczy już używanych i dajemy im nowy wizerunek i zastosowanie, po drugie przedmioty wykonywane jako całkowicie nowe muszą być przejazne dla środowiska i podlegać recyklingowi po okresie ich wykorzystywania.
To dość ekscentryczne. Jednak dające nam niepowtarzalną szansę by w prosty i nie wymagający dodatkowego wysiłku sposób przyczynić się do rozsądnego gospodarowania odpadami.
Jesteś tym kim jesteś poprzez to, jak żyjesz. Jakie decyzje podejmujesz, czego używasz, na co się zgadzasz. A także – czym tworzysz swoją przestrzeń.
Racja - to, co oferują nam sklepy w ekologicznym designem można podsumować słowami – Świetne pomysły, ale dlaczego tak drogie? I na ideologię wizji nie każdego musi być stać. Dlatego, czy nie lepiej samemu spróbować 'podłubać'? To najlepszy sposób by te industrialne i ekologiczne projekty dostosować do swoich potrzeb.
A więc? Pora spróbować czegoś nowego? Przy okazji eksperymentu i dobrej zabawy, przyczynić się do wzrostu świadomości innych ludzi, zapraszanych do domu?
Justyna Poluta
zdjęcie tekst: CC BY-NC-SA gynti_46
zdjęcie miniatura: CC BY-NC Reciclado Creativo
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.