W każdym miejscu, czy to w mieście, czy na wsi znajdują się obiekty warte uwagi. Niekiedy zapomniane, a czasem po prostu niedoceniane.

Proponujemy wam zabawić się w odkrywców i odnaleźć takie miejsca w waszej okolicy. Czasem może być to zabytkowy kościół, innym razem opuszczony dworek. Postarajcie się urozmaicić wasze przewodniki o miejsca, które są ważne dla samych mieszkańców. Może warto się zastanowić, dlaczego akurat one odgrywają dla nich tak istotną rolę?

Wybierzcie się na wycieczkę po okolicy. Weźcie ze sobą aparat, aby sfotografować miejsca, które chcecie umieścić w przewodniku. Spróbujcie dowiedzieć się jak najwięcej o wybranych obiektach. Wypożyczcie inne przewodniki z bibliotek, porozmawiajcie o historii tych miejsc z mieszkańcami. Zapytajcie się też o miejsca ważne właśnie dla nich. Co sprawia, że są tak cenne? Może wiążą się z nimi jakieś ciekawe historie?

Jaką formę będzie miał przewodnik zależy tylko od was. Może to być tradycyjny album pełen zdjęć i opisów lub fotoblog. Jak założyć fotoblog dowiecie się na stronie: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zalozyc-swoj-wlasny-fotoblog. Adres fotobloga możesz umieścić na swoim gg lub facebooku a album ze zdjęciami – przekazać bibliotece.

 

Wróć do wszystkich działań