Święta to czas obdarowywania się prezentami. Możecie zabawić się w Świętego Mikołaja i zrobić niespodziankę zwierzętom z pobliskiego schroniska.

Zorganizujcie w szkole zbiórkę żywności i innych przedmiotów, które mogą przydać się w schronisku. Mogą to być koce, miski, obroże, szczotki, itp. Spróbujcie zaangażować w działania jak największą liczbę osób.

Skontaktujcie się ze schroniskiem i zapytajcie, czy proponowana przez Was forma pomocy jest możliwa. Zorientujcie się, co jest najbardziej potrzebne zwierzakom. Spytajcie o możliwość zorganizowania spotkania uczniów z pracownikiem/-czką schroniskana, na którym dowiedzieliby się, dlaczego pomoc dla zwierząt jest tak potrzebna.

Porozmawiajcie z dyrekcja szkoły o swoim pomyśle. Zaproponujcie, aby przez miesiąc w Waszej szkole odbyła się „wigilijna zbiórka” na rzecz zwierzaków. Ustalcie, gdzie będą składowane zebrane rzeczy. Do ogłoszenia akcji wykorzystajcie plakaty i szkolny radiowęzeł. Postarajcie się, żeby przed świętami wszystkie dary dotarły do wybranego schroniska.