Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
1.04.2014
Program „Młody Obywatel”, realizowany przez Fundację BGK wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej znalazł się w gronie finalistów konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Spośród 139 zgłoszeń nadesłanych do XVII edycji konkursu, Kapituła wybrała laureatów w dwóch kategoriach ("Zaangażowanie lokalne" oraz "Strategia społecznego zaangażowania"), a w pozostałych kategoriach wybrała finalistów.
O nagrodzie zdecydują głosy internautów. Aby zagłosować, należy wejść na stronę glosuj.dobroczyncaroku.pl, zalogować się (przez e-mail lub przez Facebooka) i wybrać organizację. Następnie należy potwierdzić oddanie głosu klikając w link, który zostanie przesłany na adres e-mail. Można głosować codziennie, aż do 14 kwietnia. Czekamy na Wasze głosy!
Młody Obywatel
Od czterech lat Fundacja BGK wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych innowacyjny program „Młody Obywatel”. Jego celem jest angażowanie młodych ludzi w badanie i rozwijanie lokalnego kapitału społecznego. Dzięki udziałowi w programie młodzi ludzie mają możliwość poznać swoją społeczność, uczą się pracy zespołowej, komunikacji, nawiązują współpracę z sojusznikami i realizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych.
Dotychczas w programie wzięło udział 472 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, powstało 428 grup uczniowskich, które zbadały lokalny kapitał społeczny; zorganizowano ponad 100 warsztatów dla 1700 uczniów i uczennic. W 2013 roku niemal tysiąc młodych ludzi z całej Polski przeprowadziło działania lokalne w swojej okolicy.
Pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach wolontariatu pracowniczego prowadzą wspólnie z animatorami CEO lekcje o finansach dla młodzieży. Wolontariusze uczestniczą też w konsultacjach merytorycznych materiałów edukacyjnych, m.in. w tematach ekonomii społecznej i spółdzielczości uczniowskiej.
„Kapitał społeczny jest tym elementem naszej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, którego brak lub dostatek wpływa na to, jak efektywnie wykorzystujemy inne dostępne nam zasoby. Tak więc inwestując weń, oddziałujemy pośrednio na całe spektrum innych czynników, co daje większy efekt niż skupienie naszych środków i możliwości na którymkolwiek z nich z osobna. To trochę tak jak z mózgiem: o jego możliwościach mówi nie tyle liczba neuronów, co mnogość połączeń pomiędzy nimi. Kapitał społeczny to właśnie jedna z takich sieci połączeń, które pozwalają efektywnie i tanio składać w twórczą całość inne zasoby” – mówi Tomasz Kaczor, członek zarządu Fundacji BGK.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.