27-11-2013 

Kuba Górzyński to 19 letni mieszkaniec  Lublina, który od roku choruje na ostrą białaczkę szpikową. Nie poddał się i dzielnie walczy o każdy kolejny dzień. Razem z Kubą walczą młodzi ludzie, którzy organizują szereg wydarzeń mających na celu zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na jego leczenie.

 

Działania  podjęte w ramach wsparcia są zarówno efektywne, jak i efektowne. Fanpage Pomoc DLA KUBY polubiło już blisko 9000 osób! Udało się zebrać sporo pieniędzy, zaangażować setki ludzi, a także gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Kamila Bednarka czy Kayah.

Wszystkie akcje dzieją  się  na terenie całego kraju, a inicjatorami wydarzeń jest młodzież ze szkół średnich oraz studenci. Warto poczytać o tych charytatywnych przedsięwzięciach, bo kreatywność, profesjonalizm w działaniu i siła do realizacji eventów zaskakują. Prezentujemy wam tylko kilka z nich, ponieważ nie sposób opisać wszystkich. Każdego dnia pojawiają się nowe inicjatywy.

 

Dni rozwoju  (5-6 października 2013)

Akcja pod tytułem Dni Rozwoju, to weekend szkoleniowy, podczas którego uczestnicy mogli razem rozwijać się w inspirującej grupie ludzi.

Szkolenie skierowane było do każdego, kto ceni rozwój osobisty, uwielbia pomagać innym, poznawać ciekawych ludzi, pasjonuje się kreatywnym spędzaniem czasu, czy też po prostu  chce wiedzieć więcej.

 

 

Co ciekawe, przebieg tego dnia zależał tylko i wyłącznie  od osób uczestniczących, ich problemów, spraw i zagadnień, które  zgłaszali.  Szkolenia  poprowadził certyfikowany trener, a suma, jaką chciał przeznaczyć uczestnik zależała tylko od niego i  w pełni została przeznaczona na walkę z chorobą.
 

Pokaż co potrafisz - dla Kuby! (22 listopada 2013)

Konkurs charytatywny organizowany przez Wolontariat i Samorząd Szkolny IV LO  Lublinie. Ten talent-show ma za zdanie odkryć niezliczoną moc talentów młodych ludzi z lubelskich szkół średnich. Ciekawa okazja na zaprezentowanie własnych, niepowtarzalnych umiejętności i jednocześnie podarować cząstkę siebie.
 

Charytatywna sesja zdjęciowa (21 października 2013)

Samorząd Uczniowski II LO w Chełmnie zorganizował sesję zdjęciową dla uczniów swojej szkoły. Atutami, które zachęcały do wzięcia udziału w akcji była pomoc wykwalifikowanego fotografa i  studio, z którego można było korzystać na każdej z przerw. Powstało wiele motywujących, uśmiechniętych  fotografii. Każdy, kto wrzucił co najmniej 2 zł do puszki, mógł zrobić sobie profesjonalne zdjęcie studyjne. Zainteresowanie było bardzo duże, a uzbierana kwota to ponad 430 zł. Następna  cegiełka w walce o zdrowie Kuby. Co równie ważne, po raz kolejny taka akcja wspaniale pokazuje, jak powinien działać samorząd uczniowski. 

 

Te oraz wszystkie inne wydarzenia, organizowane w ramach pomocy dla Kuby, możecie śledzić na Facebooku. Dla nas niesamowicie motywujący jest fakt, że to właśnie młodzież zachęca, a także inspiruje do działania swoich rówieśników czy lokalne społeczności. Bardzo mocno trzymamy kciuki za walkę Kuby z chorobą, powodzenie wszystkich akcji i dziękujemy, że jesteście!

 

Hubert Wasielewski

fot. fanpage Pomoc DLA KUBY