Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza na warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

 

Pisanie to Twoja pasja, chcesz w pełni wykorzystać możliwości jakie dają nowoczesne, alternatywne media, interesujesz się światem, zastanawiasz się jak będą wyglądały relacje między ludźmi i krajami w przyszłości, kto będzie decydował o tym jak wygląda nasze życie, jakie będą konsekwencje dzisiejszych decyzji?

Szkolenie z dziennikarstwa zaangażowanego społecznie prowadzone przez doświadczonego dziennikarza, redaktora ogólnopolskich gazet i magazynów oraz ekspertki merytoryczne to czas na realizowanie pasji, intensywana prace nad warsztatem dziennikarskim i wspólne szukanie odpowiedzi na te i inne pytania.

Zapraszamy osoby zainteresowane tematyką globalną, piszące własne teksty, prowadzące blogi tematyczne, zaangażowane społecznie, w wieku od 16 do 18 lat. W czasie szkolenia pogłębicie wiedzę, będziecie mieli możliwość pracy nad techniką i warsztatem dziennikarskim, narzędziami skutecznej komunikacji

Materiały stworzone w czasie warsztatu, zostaną opublikowane na stronach międzynarodowych projektów Zanim zjesz i Aktywacja oraz będą promowane przez IGO w realu i w sieci.

Warsztaty odbywają się w Warszawie w dniach 9 – 10 listopada. Dokładne miejsce szkolenia zostanie ustalone pod koniec października. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do 25.10.2013 do godz. 17.00 na adres: gabriela.lipska@igo.org.pl.

 

Prowadzenie

Roman Kurkiewicz

Dziennikarz, redaktor, wykładowca w katedrze dziennikarstwa Colegium Civitas. Autor programów publicystycznych w TOK FM, były redaktor naczelny tygodnika „Przekrój”, autor wyboru felietonów przekrojowych Klapsów polskich (Warszawa 2009). W roku 2009 nominowany do nagrody Polskiej Izby Książki za najciekawszą prezentację książek w mediach elektronicznych. Wcześniej m.in.: współautor i współprowadzący program o książkach w TVP1 („Telenowela – program o książkach”, 2005-2006) oraz program „Radio Czuły Barbarzyńca” w Radio PiN (2004-2006). Redaktor naczelny tygodnika „Przekrój” (2002), z-ca red. naczelnego „Życia Warszawy” (2003-2004), szef publicystyki Programu II TVP (1995-1996), redaktor programowy TV4 (2000-2001), redaktor „Gazety Wyborczej” (1989-1995), założyciel i wiceszef „Magazynu Kolorowego GW” (później tzw. „Duży Format”), szef „Gazety Środkowoeuropejskiej” (dodatku do „Gazety Wyborczej”), redaktor tygodnika „Newsweek” w 2001 r. Były redaktor i współtwórca wielu programów telewizyjnych (m.in. „Magazynu Literackiego”, „TOK SZOK-u” w TVP II, „Summy zdarzeń Jacka Żakowskiego” w TVP I, twórca cyklicznego magazyny policyjnego „Drogówka” TV4). Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dużym Formacie” GW, „Polityce”, „Bluszczu”, „Rymsie”, „Kinie”. W latach 1979-1989 dziennikarz, redaktor, kolporter II obiegu. Współpracownik Społecznego Komitetu Nauki, wydawnictwa In Plus, członek redakcji podziemnego miesięcznika oświaty niezależnej „Tu teraz”. Studiował filozofię na ATK i UW.

 

Dorota Moran i Gabriela Lipska-Badoti

Trenerki edukacji globalnej, koordynatorki projektów i kampanii na rzecz sprawiedliwości społecznej, aktywności obywatelskiej i działan na rzecz zrównoważonych relacji między krajami globalnej Północy i Południa. Autorki licznych publikacji dla szkół, artykułów i materiałów multimedialnych o tematyce globalnej. Dorota i Gabriela mają doświadczenia pracy w krajach globalnego Południa: Ghanie, Ugandzie i Tanzanii. Wczesniej związane z działem edukacji humanitarnej Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej obecnie realizują projekty w Instytucie Globalnej Odpowiedzialności. 

 

Instytut Globalnej Odpowiedzialności