Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
02-10-2013
Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Wiesz czego brakuje twoim szkolnym kolegom i koleżankom? Masz pomysł na działanie, które zintegruje mieszkańców twojego osiedla albo włączy młodych ludzi w życie waszej miejscowości?
Weź udział w działaszowym konkursie dla uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i zdobądź wsparcie dla twojej akcji! Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości 600 zł oraz wsparcie merytoryczne koordynatorów programów młodzieżowych z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Co musisz zrobić?
Zbierz co najmniej 3-osobową grupę i ustalcie razem szczegóły projektu. Wypełnijcie wniosek, stwórzcie budżet i prześlijcie na adres redakcja@dzialasz.ceo.org.pl do 20 października 2013r. 3 najciekawsze projekty wybrane przez pracowników Centrum Edukacji Obywatelskiej - Judytę Ziętkowską, koordynatorkę programu Młody Obywatel, Michała Tragarza, koordynatora programu Samorząd Uczniowski i Paulę Langnerowicz, redaktorkę naczelną portalu Działasz.pl, otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne. Zwycięzców konkursu poznamy 25 października 2013r.
Jakich projektów szukamy?
Chcemy wesprzeć działanie, które będzie odpowiedzią na konkretny problem lub potrzebę twojego otoczenia - znajomych ze szkolnej ławy, koleżanek i kolegów z osiedla bądź całej społeczności lokalnej. Nie narzucamy jednak tematu projektu - to od ciebie, twojej grupy projektowej i odbiorców działania zależy, czy chcecie zaangażować się w akcję na rzecz środowiska i zwierząt, popularyzację sportu i zdrowego trybu życia, obronę praw człowieka albo promowanie udziału młodych ludzi w życiu kulturalnym i społecznym. Wiele inspiracji znajdziesz w zakładce “Działania” na portalu.
Celem konkursu jest angażowanie młodzieży do działania. Taki powinien być też wasz projekt - włączający młodych ludzi do wspólnej inicjatywy na rzecz najbliższego otoczenia. Jednak nie tylko młodzi mogą być odbiorcami projektu - akcja na rzecz starszych mieszkańców miejscowości czy osiedla, w której będą aktywnie uczestniczyli wasi rówieśnicy też jest ok!
Jak zaplanować projekt i wypełnić wniosek?
Odpowiedzi na te pytania szukaj w naszym dziale z instrukcjami i artykule "Wkrętak! Krok po kroku" (który znajdziesz już niedługo w dziale Działa się). Dowiesz się m.in. jak (i dlaczego warto) przeprowadzić diagnozę zasobów i potrzeb, stworzyć harmonogram działań, wykonać analizę SWOT, znaleźć sojuszników i zaplanować wydatki. Znajdziesz też mini-poradnik dotyczący wypełniania wniosków i tworzenia budżetu.
Co teraz?
Do dzieła! Zapoznaj się z załącznikami zawierającymi wniosek oraz wzór budżetu. Zbierz grupę projektową i zacznijcie prace nad waszym pomysłem. W wypełnianiu wniosku pomoże wam załącznik z kryteriami oceny. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziesz w regulaminie. W razie pytań i wątpliwości pisz na adres paula.langnerowicz@ceo.org.pl. Powodzenia!
Konkurs mini-grantowy „Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie” jest finansowany ze środków Fundacji BRE Banku.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.