18-07-2013

Jesteście ciekawi świata? Lubicie poznawać nowych ludzi? Chcecie przeżyć przygodę? Możecie się zdziwić, ale to wszystko jest możliwe dzięki tradycyjnej poczcie oraz kilku pocztówkom.

Pomyślcie, kiedy ostatnio sprawdzaliście skrzynkę pocztową – ale tę realną! Jeśli otrzymaliście jakiś list lub kartkę w niedalekiej przeszłości, to pewnie dobrze pamiętacie, jak miłe uczucie towarzyszy rozpakowywaniu koperty czy czytaniu pozdrowień. Jeśli brakuje Wam takich wrażeń, to warto zaangażować się w postcrossing.

Wystarczy wejść na tę stronę, założyć konto i wysłać pierwszą kartkę. Do kogo? Do przypadkowo wylosowanego użytkownika! Idea serwisu polega na tym, że za każdą wysłaną pocztówkę otrzymujemy ją od kogoś innego. I najwidoczniej się sprawdza – w ciągu godziny w ramach projektu wysyłanych jest 1350 pocztówek, a przy tym Polacy są siódmą najliczniejszą na stronie nacją.

No dobrze, ale co napisać nieznajomemu? Wielu użytkowników portalu podpowiada, że liczy na regionalne przepisy czy informacje o kraju nadawcy. Jednak przede wszystkim warto pomyśleć, jak wywołać uśmiech na twarzy osoby, która otrzyma pocztówkę, czym możecie się z nią podzielić.

Uwierzcie, że opłaca się wysłać chociaż jedną pocztówkę na jakiś czas… żeby po jakimś czasie otrzymać miłą niespodziankę od kogoś z drugiego końca świata. Autorka tego tekstu zaświadcza o tym jako stara użytkowniczka postcrossingu smiley 

Zajrzyjcie na stronę akcji oraz fanpejdż na Facebooku.

 

Ania Dulny-Leszczyńska

zdjęcia: postcrossing.com