Jeśli lubicie zdrową rywalizację, a przy tym chcecie pomagać innym, to na pewno spodoba się wam nasz pomysł. Zorganizujcie w swojej szkole bieg dla uczniów, którzy chcą pomóc dzieciom z domu dziecka. Warunkiem wzięcia udziału w biegu będzie „wpisowe” w postaci przyborów szkolnych lub zabawek. Nagrodą dla osoby, która wygra bieg będzie dzień dyrektorski, czyli dzień bez pytania i pisania kartkówek.

Skontaktujcie się z najbliższym domem dziecka i opowiedzcie o swoim pomyśle. Zapytajcie, jakie rzeczy są najbardziej potrzebne.

Spotkajcie się z dyrekcją szkoły i samorządem uczniowskim, może przyłączą się do zorganizowania imprezy. Pamiętajcie, żeby zapytać dyrekcję, czy wyraża zgodę na ustalenie dnia dyrektorskiego główną nagrodą w biegu. Wyznaczcie trasę i termin biegu, może to być bieg wokół boiska. Wykonajcie plakaty reklamujące całą akcję, ogłoście ją przez radiowęzeł lub w szkolnej gazetce.

Zaproście wychowanków domu dziecka do obserwacji Waszych zmagań. Może będą chcieli się przyłączyć?

Przygotujcie poczęstunek, w którym wezmą udział uczestnicy wyścigu oraz wszyscy zaproszeni goście. Zebrane rzeczy przekażcie dyrektorowi/-ce domu dziecka.

 

Wróć do wszystkich działań