Codziennie na całym świecie łamane się prawa ludzi. Nie potrzeba wiele, aby wyrazić swoją solidarność z pokrzywdzonymi. Nawet najprostsze gesty i najmniej skomplikowane działania mogą im pomóc. Zapoznajcie się z programem działania organizacji, która działa na rzecz praw człowieka. Porozmawiajcie o wybranej organizacji ze znajomymi i rodzicami. Zachęćcie ich do wrzucenia informacji o akcjach podejmowanych przez tę organizację na facebooka. Możecie wspierać działalność nie tylko przelewając środki finansowe na konto - podejmij prostsze kroki. Kup koszulkę z logiem organizacji i załóż ją do szkoły.

Wyszukajcie w Internecie strony poświęcone tematyce ochrony praw człowieka. Adresy takich stron znajdziecie w bazach portalu ngo.pl. Aby mieć aktualne informacje na temat akcji podejmowanych przez daną organizację, polubcie jej profil na facebooku. Możecie też zachęcić do tego innych.

Chcecie zrobić coś więcej? Możecie wspierać wybraną organizację na różne sposoby – nie tylko przelewając pieniądze na jej konto. Zamiast tego możecie kupić koszulkę z logiem tej organizacji i założyć ją do szkoły. To na pewno zwróci uwagę innych. A przecież o to chodzi! Im więcej osób dowie się o takiej organizacji, tym więcej będzie mogło ją wesprzeć.

 

Zdjęcie: CC-BY asthestarsfade

 

Wróć do wszystkich działań