15-05-2013

Zapoznaj swoich kolegów i koleżanki z zasadami pierwszej pomocy!

 

Chcesz zostać lekarzem? A może udzielasz się wolontariacko? W takim razie przypomnij sobie zasady pierwszej pomocy i przekaż je innym! Możesz zorganizować w swojej szkole spotkanie połączone z ćwiczeniami. Zdobądź zgodę dyrekcji i poproś o pomoc nauczycieli w-fu lub przysposobienia obronnego – z nimi możesz ustalić, jakie informacje powinni poznać mniej wtajemniczeni uczniowie. Postaraj się zaangażować w działanie więcej osób – może wesprze cię samorząd uczniowski albo przyjaciele?

Spróbuj przedstawić temat ciekawie. Postaraj się, aby wiedza pozostała w głowach twoich rówieśników – przygotuj prezentację multimedialną, plakaty informacyjne lub ulotki. Przede wszystkim jednak postaw na praktykę! Pamiętaj o szczegółowym wytłumaczeniu zasad reanimacji krążeniowo-oddechowej.

Możesz rozwinąć działanie i znaleźć ratownika medycznego, który przeprowadzi w szkole kurs, po którym jego uczestnicy otrzymaliby odpowiednie certyfikaty lub zaświadczenia. Warto też regularnie powtarzać zasady pierwszej pomocy – spraw, by w twojej szkole zawsze w widocznym miejscu wisiała informacja o tym, jak zachować się w razie wypadku, omdlenia czy skaleczeń.
 

Ania Dulny-Leszczyńska

Zdjęcie: CC BY NC Deacon Kevin