13-05-2013

Bez wątpienia rodzina jest największą wartością w życiu każdego z nas. Jednak coraz częściej nasi rodzice przytłoczeni ciężarem codziennych obowiązków,  zapominają o badaniach, które należy wykonywać.

 

Warto uświadamiać znajomych, aby i oni przypominali swoim bliskim o konieczności regularnych wizyt u lekarzy - specjalistów. Świadome dzieci nie pozwolą zapomnieć rodzicom o konieczności wykonania takich badań.

 

Zdrowie jest najważniejsze! To dobre hasło na Wasze ulotki i plakaty informacyjne, które wykonacie i rozwiesicie w najbliższym otoczeniu. Ulotki  możecie rozdawać podczas przerw w szkole, bądź umieszczać je za szybą  zaparkowanych samochodów. Sprawcie, aby pojęcia „mammografia” czy „badania urologiczne” nigdy więcej nie były pojęciami obcymi, wstydliwymi, a przez to pomijanymi. Dobrym pomysłem będzie także zorganizowanie spotkania z pielęgniarką szkolną lub specjalistami zajmującymi się takimi badaniami. Zaproście na nie uczniów wraz z rodzicami. Postarajcie się, aby po spotkaniu była możliwość umówienia się na wizyty w gabinetach lekarskich.

 

Hubert Wasielewski

korekta: Karolina Onufrowicz

Zdjęcie: CC BY Shikigamis, opr. Hubert Wasielewski