28-12-2012

Wyobrażacie sobie Waszego kolegę ubranego od stóp do głów w mikołajowe gadżety? Dziesięciu takich kolegów? Pięćdziesięciu? W Siedlcach było ich stu dwudziestu czterech zgromadzonych w jednym czasie i jednym miejscu!

 

Swoje spotkanie zaczęli w dość nietypowy sposób - napisali życzenia do samych siebie, zrobili z nich pranie i pozwolili, by każdy z przechodniów mógł zobaczyć o czym marzą świąteczni superbohaterowie. Następnie z całym repertuarem bożonarodzeniowych pieśni, piosenek i pioseneczek przeszli ulicami miasta rzucając na prawo i lewo, w górę i w dół, tonami przepysznych cukierków, które chwytali zarówno ci najmłodsi jak i trochę starsi. Celem pochodu było miejskie lodowisko, gdzie próbowano pobić rekord świata w liczbie Mikołajów jeżdżących jednocześnie na lodzie. Choć nie udało się go pokonać, atmosfera do samego końca pozostała przesycona radością i zabawą. Czy ktoś kiedykolwiek z Was widział tylu Mikołajów na raz?  Czy ktoś z Was starał się pobić rekord świata? Jeżeli na te dwa pytania odpowiedzieliście negatywnie to nie macie się czym martwić, bowiem przewidziana jest powtórka z rozrywki i te fantastyczne emocje, jeżeli zechcecie, będą wkrótce również Wasze.

 

Mikołajkowy pochód adresowany był dla ludzi młodych - i wcale nie chodziło tu o fizyczność, ale o stan ducha. Młodzież, ta starsza i młodsza, nie zawiodła! Bawiła się świetnie. Nie zapomniała także o tych, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu - chorych dzieciach i osobach starszych - przynosząc im na osłodę tego magicznego dnia tony uśmiechów i cukierków. Wszak odrobina szczęścia należy się każdemu.

 

Paradę Mikołajów zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Siedlce. Zdjęcia z akcji znajdziecie na Działaszowym fanpangu smiley

 

Katarzyna Rumik

Zdjęcia: Kamila Grabowska i Piotr Nawrocki

 

Wróć do wszystkich działań