Niedługo Święta,  a Ty nadal nie masz prezentu?  To już nic strasznego! Nawet kilka dni przed Wigilią, a nawet w jej dzień możesz wykombinować coś super dla bliskiej osobyI to za darmo!


Zbliżają się święta, czas miłości i radości, ale też i prezentów! Wiadomo, nie każdego stać na drogi, wymarzony prezent, ale przecież liczy się gest! Dlatego też w wielu miejscach organizowane są eventy z własnoręcznym robieniem prezentów. Grupa ludzi, np. klasa lub rodzina zbiera się w jednym miejscu i samodzielnie wykonuje prezenty: figurki, kartki, co tylko zechce. Nie musi być koniecznie to prezent, który będzie trwały, można też wykonać miły gest, zaplanować specjalny występ czy pokazać coś przyjemnego drugiej osobie smiley 
            
Zorganizujcie zwartą grupę przygotowującą takie prezenty. Możecie zrobić event na Facebook’u i zaprosić swoich przyjaciół lub wydrukować ulotki. Jeszcze lepiej własnoręcznie je wykonać i porozwieszać w swojej miejscowości w różnych miejscach m.in. w szkole, na słupie czy w sklepie. Zyskacie dzięki temu wiele satysfakcji, a i drugiej osobie sprawicie przyjemność, dlatego zabierzcie się szybko do roboty! smiley 

Nie wierzycie, że pomysł może się sprawdzić? A jednak! „Factory of gifts", tak nazywała się akcja zorganizowana kilka lat temu w jednym z podwarszawskich gimnazjów. Wydarzenie stworzyła grupa drugoklasistów, która nie miała zbyt dużego budżetu na to, aby kupić prezenty, dlatego wymyślili, że zrobią je samodzielnie. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę i do pracy zaangażowała się duża grupa ludzi. 
W kolejnych latach, aby pomóc przy tym także innym, a dokładnie potrzebującym, zrobili o wiele więcej prezentów i zorganizowali mini sklepik. Pieniądze ze sprzedaży przekazali na cele dobroczynne. Co roku nowe szkoły przyłączają się do akcji. 

 

Masz pomysł na taką akcję? Zorganizuj ją, a po wszystkim podziel się z nami swoimi przeżyciami! smiley

Karolina Waśkiewicz

Zdjęcia CC BY mnoo, opr. Hubert Wasielewski

 

Wróć do wszystkich działań