04-12-2012

Temperatury na minusie i jedyne, co chciałoby się zrobić, to schować się pod kołdrę i zapaść w zimowy sen. Otóż nie! Zimą się nie śpi – zimą się działa! Kurtka, rękawiczki, magnetofon i zaczynamy Winter party!

Czym jest Winter party? Jest to sposób na rozruszanie lokalnego środowiska w zimowe dni. Forma wykonania zależy tylko i wyłącznie od kreatywności organizatorów. Można przygotować je na wiele sposobów. Przykłady?

Lubicie tańczyć? A może w Waszym mieście działają różne formacje taneczne lub chociaż zespoły szkolne cherlederek? Złap z nimi kontakt i zorganizujcie zimowe szaleństwo! Zróbcie ogłoszenia - danego dnia o danej godzinie w mieście (najlepiej w centralnym jego  miejscu) odbędzie się bal. Dodajcie, że mile widziane akcenty stroju wieczorowego (bo to żaden problem nałożyć na kurtkę krawat, czy wpiąć we włosy kokardę). Rozwieście je w szkołach, na słupach ogłoszeniowych. Kiedy nadejdzie już ten dzień, przyjdźcie w umówione miejsce, włączcie muzykę i po prostu… zacznijcie tańczyć! Grupa inicjatywna całego przedsięwzięcia powinna być na tyle liczna, żeby stworzyć kilka par na dobry początek. Podoba Ci się ten pomysł? Namów przyjaciół i działajcie!

Możesz również pokusić się o coś, być może, ciekawszego. Działa w Twojej miejscowości lodowisko? Dogadaj się z jego dyrekcją i zrób Winter party właśnie tam, bo dlaczego nie? Lodowisko lubi każdy, więc pokręcenie się w rytmie muzyki na zasadzie tańca na lodzie powinno być jeszcze większą przyjemnością!

A może już coś takiego robiłeś, bądź brałeś w czymś takim udział? Napisz do nas i podziel się swoimi doświadczeniami!

Magdalena Szczerbaciuk

Zdjęcie: CC BY Victori∀ 

 

Wróć do wszystkich działań