31-10-2012

Zadanie bardzo proste i prozaiczne, a przynoszące tyle radości. I to namacalnej radości! Jeśli chcesz poprawić szkolną atmosferę, zaoferuj uczniom uśmiech, a nawet najgorszy dzień zamieni się coś pozytywnego.

 

Chodząc po szkole zauważasz smutne, zrezygnowane, zmęczone twarze. Zmień to! Sam, lub ze znajomymi przygotuj oferty z wyrywanymi kartkami, na których będzie zwykły uśmiech, bądź zachęta do niego, w postaci krótkiego „UŚMIECHNIJ SIĘ!”.

Nie potrzebujesz do tego wiele. Kartka, nożyczki i kolorowe długopisy. Akcja może być jak najbardziej spontaniczna, możesz taki prezent od siebie dla znajomych przygotować w każdej chwili! Wykonaj i rozwieś w najczęściej uczęszczanych miejscach w szkole – przy planie lekcji, na tablicy ogłoszeń, przy zastępstwach (staraj się tylko nie przyklejać nic na ściany – farba schodzi i dyrekcja nie koniecznie będzie się wówczas uśmiechać smiley).

Rozwieś i obserwuj jak szybko uśmiechy znikają z tablic, a pojawiają się na twarzach uczniów! Zrób zdjęcia roześmianym kolegom i koleżankom i prześlij je do nas - niech fanpage Działasza też się uśmiechnie smiley.

 

Magdalena Szczerbaciuk

zdjęcie: CC BY SpyKate, opr. Hubert Wasielewski

 

Wróć do wszystkich działań