Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
29-10-2012
Samorząd uczniowski to wszyscy uczniowie szkoły – co to stwierdzenie oznacza w praktyce? To, że każdy uczeń i każda uczennica mają prawo do udziału w życiu szkoły i wypowiadania się w ważnych dla niej lub dla niego kwestiach. Jednym z narzędzi, które pozwala to osiągnąć, są debaty o szkolnych sprawach. Nauczycieli i uczniów chcących nauczyć się, jak przygotować i przeprowadzić dobrą debatę zapraszamy do programu „Samorząd debatuje”!
Dlaczego warto?
Uczestnicy programu „Samorząd debatuje” zgłębią tajniki dobrego debatowania. Dowiedzą się jak przygotować debatę, jak ją skutecznie moderować i doprowadzić do wyciągnięcia konkretnych wniosków oraz jak sprawić, żeby wnioski przełożyły się na konkretne zmiany w szkole. Poznają także zasady skutecznej retoryki i argumentacji, zapoznają się z rodzajami debat, a także ze sposobami diagnozy potrzeb i problemów szkolnych. Dowiedzą się również jak zorganizować i prowadzić szkolny klub debatancki. W programie oferujemy warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz specjalistyczne materiały, które pomogą Wam uczynić debaty narzędziem wzmacniania szkolnej samorządności.
Kto może wziąć udział w programie?
Do udziału w programie zapraszamy zespoły szkolne składające się z nauczyciela i dwojga uczniów. Liczba miejsc na każdym etapie działań jest ograniczona.Program przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Co się wydarzy?
Nauczyciele zostaną wprowadzeni w metodologię debat szkolnych, a także w rolę mentora i opiekuna uczniów przygotowujących debaty. Uczniowie dowiedzą się jak wybrać temat debaty interesujący dla całej społeczności szkolnej, jak przygotować debatę krok po kroku, a także jak moderować debatę, aby prowadziła ona do konkretnych rezultatów. UWAGA: Udział w warsztatach jest obowiązkowy!
Terminy i miejsca warsztatów:
Warsztaty będą odbywać się w godzinach 10:00-16:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Jakie wsparcie otrzymają uczestnicy?
Oprócz możliwości udziału w bezpłatnych warsztatach, uczestnicy uzyskają także, za pomocą platformy internetowej, dostęp do materiałów dotyczących debat. Otrzymają także dodatkowe materiały drukowane. Przez cały czas trwania programu będzie można korzystać z pomocy mailowej i telefonicznej koordynatorów.
Kontakt
Na wszelkie pytania związane z programem odpowie koordynator Zbigniew Głąb – zbigniew.glab@ceo.org.pl.
Wróć do wszystkich aktualności
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.