Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Często się słyszy o tym, że w grupie raźniej i weselej, często także szybciej i bardziej kreatywnie. Przy realizacji dużych działań prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy inny aktywistów, dlatego warto wcześniej przemyśleć sposób pozyskiwania ich do twojego projektu!
1. Kogo chcesz włączyć do działań?
Nie każdy będzie zainteresowany Twoimi działaniami i nie każdy może Ci w nich pomóc. Pomyśl o tym jakiego wsparcia będziesz potrzebował i z kim chciałbyś współpracować – czy są to Twoi szkolni koledzy, miłośnicy kina francuskiego czy też młodzi pasjonaci dziennikarstwa. Jakie umiejętności i jaka wiedza przyda się przy realizacji działań? A może przyda się każda para rąk i zapał do pracy?
Musisz zarazić ich swoim bakcylem i własnymi powodami(rzeczami mobilizującymi ciebie do działania), dla których dla których realizujesz swój projekt. Przekaż im misję działania jak najmocniej tylko się da!
2. Akcja w szkole
Zaangażowanie zmęczonych nauką uczniów może wydawać się trudne, zwłaszcza jeżeli dotychczas nie realizowaliście wspólnych działań na terenie szkoły. Im atrakcyjniej przedstawisz swój projekt, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się znaleźć pomoc w jego realizacji.
Dodatkowy argument, który pomoże ci znaleźć działaczy to oczywisty fakt, że aktywność obywatelska na rzecz swojego lokalnego środowiska jest o wiele ciekawsza od szkolnych zajęć, sprawia, że człowiek staje się szczęśliwszy oraz silnie uzależnia!
3. Projekt pozaszkolny
Przy realizacji działań nie zawsze trzeba ograniczać się wyłącznie do swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Dotarcie do ludzi spoza szkoły nie zawsze jest proste, nie ma jednak rzeczy niemożliwych.
4. Jak zachęcić?
Pomyśl o tym, dlaczego warto zaangażować się w Twój projekt. Przygotuj argumenty przemawiające za tym, że warto zrealizować zaproponowane przez Ciebie działania. Przedstaw mocne strony przedsięwzięcia, jego cele i oczekiwane rezultaty. Pokaż jak wiele korzyści kryje się za działaniem – możliwość zmiany swojego otoczenia, zdobycia wspaniałych doświadczeń, poznania fantastycznych ludzi i spełniania się w działaniu!
Warto także, abyś potrafił dokładnie określić swoim rozmówcom ile czasu dziennie/tygodniowo będą musieli poświęcić na Wasz wspólny projekt.
Materiał powstał w ramach dofinansowania przyznanego przez Fundację Bre Banku.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.