Chcesz zorganizować swap party – czyli imprezę z wymienianiem się rzeczami? Zapoznaj się z naszą instrukcją i dowiedz się, jak to zrobić!

                              

  1. Zaraź pomysłem znajomych

Aby nastąpiła wymiana potrzebne są co najmniej dwie osoby. Impreza będzie jednak znacznie ciekawsza, gdy gości (a więc i przedmiotów na wymianę) będzie więcej. Pogadaj ze znajomymi i namów ich do wspólnego zorganizowania swap party.

 

  1. Wybierzcie obiekty wymiany

Zastanawiacie się czym się będziecie wymieniać? Otóż, wymieniać się można wszystkim tym, co wciąż jest zdatne do użytku (zepsuty sprzęt i dziurawe buty odpadają), choć właścicielowi zbędne. Od was zależy, czy ograniczycie się do ubrań, czy też rozszerzycie swoją ofertę o biżuterię, książki, płyty, bibeloty, itd. Ustalcie przed imprezą co ze sobą przynosicie.

 

  1. Ustalcie termin i miejsce imprezy

Ustalając termin swap party dajcie sobie przynajmniej tydzień na przygotowanie do imprezy – w końcu musicie powyciągać z szaf, strychów, piwnic i półek niepotrzebne rzeczy. Pamiętajcie też, że będziecie potrzebowali przestrzeni na oglądanie i mierzenie. Dobrze by było, gdyby impreza odbyła się w miejscu, w którym jest duże lustro.

 

  1. Ustalcie zasady

Ustalcie zasady wymieniania się albo… rzućcie wszystkie przedmioty na środek pokoju i bawcie się bez zasad.

 

  1. Niechciane przedmioty

Jeżeli po imprezie zostaną wam rzeczy, na które nikt się nie zdecydował, możecie przekazać je osobom potrzebującym, np. przez Polski Czerwony Krzyż… Albo poczekajcie na następne swap party.

 

(Zdjęcie: CC BY nSeika, opr. Kacper Biaduń)