Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Dzięki takiej debacie będziecie mogli uświadomić uczniów, czym tak naprawdę jest Samorząd Uczniowski i jakie są jego zadania. Zaproście do udziału przedstawicieli różnych szkół, a także dodatkowych gości, takich jak władze miasta, przedstawicieli prasy czy organizacji pozarządowych. Pozwoli to Wam na konfrontację różnych punktów widzenia, a także różnych pomysłów na efektywne działanie SU.
To zadanie z pewnością nie dla jednej osoby, ale dla całej grupy. Najlepiej projekt ten przeprowadzić w porozumieniu z SU i dyrekcją. Nie zaszkodzi również zwrócić się o pomoc do wydziału oświaty, ponieważ im większe będziecie mieli wsparcie, tym chętniej poszczególne szkoły przystąpią do udziały w spotkaniu.
Określcie liczbę uczestników i poszukajcie odpowiedniej sali. Może to być np. aula w Waszej szkole lub dom kultury czy kino (tak było w naszym przypadku). Określcie dokładny temat i rodzaj dyskusji. Utwórzcie regulamin i z zaproszeniami wybierzcie się do dyrektorów szkół i opiekunów SU. Nie zapomnijcie zaprosić gości! Mogą to być przedstawiciele władz lokalnych, działacze społeczni itd.
Bardzo ważną osobą jest moderator, bo to od niego zależy, jak potoczy się debata i czy okaże się ona sukcesem. Jego wybór jest niezwykle ważnym posunięciem. Musi to być osoba ciesząca się szacunkiem wśród uczestników i orientująca się w temacie. Może to być przedstawiciel mediów, przewodniczący SU lub ktoś z organizatorów. W naszym przypadku o pomoc w prowadzeniu dyskusji poprosiliśmy posła RP Adama Rogackiego.
Inspirację nadesłał Marek Konieczny ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.