Czy wiesz, że na terenie twojej miejscowości może działać nawet kilka lub kilkanaście organizacji i instystucji, które pomagają ludziom w rozwiązywaniu ich problemów? Dlaczego powstaje ich coraz więcej? Gdzie można je znaleźć? W jaki sposób możesz im pomóc?

Zdarzają się sytuacje i problemy, z którymi trudno jest poradzić sobie samemu. Nie zawsze można też liczyć na pomoc przyjaciół lub rodziny. Najbliższe osoby, a więc też najbardziej zaangażowane, mogą nie być w stanie udzielić sensownej rady czy wskazać dobre wyjście z trudnej sytuacji. Warto wiedzieć, że są miejsca i ludzie, do których można się zwrócić z życiowymi dylematami – nie tylko, by rozwiązać własne problemy, ale taż nauczyć się pomagać innym. Spróbuj znaleźć takie organizacje, instytucje, osoby… Być może kiedyś tobie lub komuś znajomemu ta wiedza okaże się przydatna.

Poszukaj w Internecie lub w innych źródłach instytucji, organizacji, osób, które zajmują się udzielaniem pomocy osobom z różnego rodzaju problemami. Aby znaleźć te informacje możesz odwiedzić stronę urzędu miasta lub w Biuletynie Informacji Publicznej. Zapoznaj się z informacjami o tym, jakiego rodzaju wsparcia udzielają wymienione tam instytucje lub organizacje. Jeżeli któraś z nich wyda ci się szczególnie ciekawa, możesz poszukać jej na takich portalach jak np. Facebook. Za pomocą kliknięcia "Lubię to" rozpromujesz ją także wśród swoich znajomych!

Zdjęcie: CC BY the_moment

Wróć do wszystkich artykułów z działu