Każdy z nas znajduje w swojej szafie rzeczy, co do których jest pewien, że nigdy więcej ich nie założy. Ale co z nimi zrobić? Wyrzucić? Nie! Jest lepszy sposób, żeby pozbyć się niepotrzebnych już ubrań. Wystarczy zorganizować Swap Party! Swap Party daje możliwość na pozbycie się niechcianych ciuchów, biżuterii lub innych dodatków w ramach wymiany z innymi uczestniczkami zabawy. Co więcej, nie ponosi się żadnych kosztów. Dokonywane transakcje są całkowicie bezgotówkowe. Poza tym, Swap Party ma jeszcze jedną zaletę – jest działaniem proekologicznym. U podstaw organizowania Swap Party leży zasada 3 U, czyli: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj. Bawcie się więc z myślą o środowisku!

 

Do zorganizowania Swap Party potrzebujecie około tygodnia. W końcu musicie mieć wystarczająco czasu na przejrzenie szafy i odkrycie skarbów, jakie chcielibyście wymienićJ Poinformujcie znajomych o zabawie. Im więcej osób na przyjęciu, tym więcej odjazdowych rzeczy do wymiany!

Wybierzcie miejsce, w którym odbędzie się Swap Party. Dobrze, żeby to było miejsce, w którym będziecie bez przeszkód mogli się przebrać i obejrzeć w lustrze. Bo przecież ,,nie wybiera się” kota w workuJ

Ustalcie zasady panujące w Wymienialni. Czy wszystkie rzeczy są wyrzucane na środek pokoju i panuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy? Czy chcecie zorganizować coś na kształt licytacji? Jedną zasadę możemy podpowiedzieć na wstępie: wymienialni to nie śmietnik. Rzeczy przeznaczone do wymiany powinny być czyste i w dobrym stanie.

Nie zapomnijcie o przygotowaniu czegoś do jedzenia i picia. Przyjemniej dobija się transakcji nie będąc głodnymJ Jeśli chcecie podtrzymać ekologiczny charakter imprezy, sięgnijcie, np. po lokalne produkty z pobliskiego bazarku.