Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Kiedy słyszmy o tolerancji, zaraz myślimy o wielkich sprawach. Do takich spraw należy szacunek dla religii czy kultury, która różni się od naszej własnej. Ale o tolerancji możemy mówić nie tylko wtedy, gdy chodzi o sprawy duże. Z przejawami tolerancji możecie spotkać każdego dnia – w domu, na osiedlu, w szkole. Bycie tolerancyjnym na co dzień jest często trudne. Ale nie naśmiewanie się z sąsiadki, która ubiera się według nas dziwnie, jest tak samo ważne jak poszanowanie praw ludzi do wyboru własnego wyznania. Zorganizujcie więc wystawę fotografii, podczas której uczniowie z waszej szkoły pokażą, co dla nich znaczy być tolerancyjnym.
Z pomocą reprezentantów samorządu uczniowskiego znajdźcie punkt w szkole, w którym wystawa będzie mogła się odbyć. Zwróćcie uwagę na to, żeby miejsca było wystarczająco dużo na umieszczenie fotografii wraz z opisami. Pamiętajcie, że wystawa nie może znajdować się w punkcie, w którym będzie utrudniać poruszanie się po szkole. Gdy już wybierzecie miejsce, poproście o zgodę na zorganizowanie wystawy dyrekcję szkoły.
Czas zachęcić innych do robienia zdjęć. Pokażcie, że udział w wystawie jest szansą na pokazanie swojej kreatywności i spostrzegawczości. W końcu, przedstawienie na zdjęciu swojej wizji bycia tolerancyjnym jest prawdziwym wyzwaniem! Jak zainteresować innych wydarzeniem? Narysujcie plakaty i umieście je na szkolnych korytarzach. Napiszcie krótką informację o wystawie i wydrukujcie ją w gazetce szkolnej. Możecie też poprosić o jej odczytanie przez radiowęzeł. Nie zapomnijcie o przekazaniu informacji, kto może podać szczegóły eventu i gdzie można oddawać gotowe zdjęcia. Zaproście na otwarcie wystawy dyrekcję oraz pozostałych pracowników szkoły. Przygotowanie zaproszeń może stać się świetną zabawą, a i zaproszonym osobom będzie miło, że pomyśleliście o tym. Może wystawą będą zainteresowane lokalne media? Warto to sprawdzić. Pamiętajcie, że też możecie pobawić się w fotografów tolerancji. Dajcie przykład innym i pokażcie na zdjęciach, co to dla Was znaczy być tolerancyjnym.
Zdjęcie: CC-BY GhettoOracle
Wróć do wszystkich artykułów z działu
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.