Dużo interesujących wiadomości pojawia się tylko na stronach anglojęzycznych. Przez to osoby słabo znające angielski mają ograniczony dostęp do tych informacji. Zabawcie się w tłumaczy i przełóżcie ciekawe wiadomości z angielskiego na polski dla Waszej rodziny i znajomych. Nie tylko dacie innym możliwość poznania tych newsów, ale też poćwiczycie swoją znajomość języka.

Przeszukajcie anglojęzyczne portale informacyjne, żeby znaleźć newsy, którymi chcecie podzielić się z innymi. Mamy dla was kilka propozycji, od których możecie zacząć:

Przetłumaczcie wybrane informacje i przekażcie je rodzinie oraz znajomym. Możecie do tego wykorzystać Facebooka, GG, maila. W razie problemów z tłumaczeniem, poproście o pomoc nauczyciela/kę angielskiego. Może w waszej klasie jest więcej osób, które dobrze znają angielski? Jeśli tak, to zaproponujcie zorganizowanie całego zespołu tłumaczy. Wyciągi z takich wiadomości publikujcie w szkolnej gazetce. Spróbujcie także nawiązać współpracę z lokalnymi mediami. Dowiedzcie się, czy nie są zainteresowane umieszczaniem tłumaczonych przez Was newsów u siebie.

 

Wróć do wszystkich działań