Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Bank czasu opiera się na wymianie usług i umiejętności. Co jeszcze różni taki bank od tradycyjnego? Walutą, którą użytkownicy takiego banku się posługują nie jest pieniądz tylko… czas. Wykorzystajcie więc swoje zdolności przy tworzeniu szkolnego banku czasu. Dzięki niemu uczniowie będą mogli zdobywać nowe umiejętności, ale też podzielić się z innymi tym, co sami lubią robić.
Razem z samorządem uczniowskim odpowiednio wcześniej zaplanujcie całe przedsięwzięcie. Ustalcie zasady, na jakich będzie funkcjonować bank czasu. Takie zasady powinny obowiązywać wszystkich użytkowników banku. Jedną z takich zasad może być to, że każdy może być użytkownikiem banku, bo każdy ma coś do zaoferowania. Drugą może być zasada, że każda godzina pracy jest warta tyle samo.
Zaplanujcie, w jaki sposób chętni będą się zgłaszać oraz jak będą przeprowadzane "transakcje”. Gdy już macie opracowany regulamin działania banku, czas na jego wypromowanie. Wykorzystajcie do tego plakaty, szkolną gazetkę i radiowęzeł. Możecie też przejść się po klasach i opowiedzieć, czym jest bank czasu. Pamiętajcie, do tego potrzebna jest zgoda dyrekcji szkoły!
Co można wymieniać w banku czasu? Odpowiedź brzmi: wiele rzeczy. Może to być pomoc w odrabianiu lekcji, lekcje rysunku, nauka gry na gitarze. Więcej o banku czasu i usługach, jakie można w nim wymienić, znajdziecie na stronie Młodego Obywatela.
Zdjęcie: CC BY ygt_design
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.