Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Czasem aż trudno wyobrazić sobie jak wiele jest różnych kultur. Teoretycznie wszyscy o tym wiemy. Ile jesteśmy w stanie powiedzieć o chociaż kilku z nich? Teraz nie musicie się już zastanawiać. Nadszedł czas, żeby działać! Wybierzcie interesujący was kraj i stwórzcie przewodnik po jego kulturze. Nie tylko zdobędzie nową wiedzę, ale będziecie mogli podzielić się nią innymi.
Skąd czerpać informacje? Możliwości jest wiele. Odwiedzajcie strony internetowe (internetowe przewodniki turystyczne, strony ambasad) i przeglądajcie książki poświęcone danemu krajowi. W Internecie, książkach czy gazetach aż roi się od różnego rodzaju ciekawostek. Wybierzcie się też na wystawy poświęcone kulturze danego kraju. Może istnieją filmy o interesującym was zagadnieniu? Sprawdźcie to. Przewodnik może mieć formę bloga lub albumu. Zadbajcie o jego wizualną część. Możecie zamieścić tam zdjęcia i wycinki z gazet. Opiszcie to, co was intryguje w danej kulturze. Zorientujcie się, czy w waszym otoczeniu nie ma przedstawiciela/-ki zgłębianej przez was kultury. Ciekawy wywiad z taką osobą uatrakcyjni przewodnik. Może dodacie też quiz, w którym inni będą mogli sprawdzić, jak dużo wiedzą o danej kulturze? Link z adresem bloga roześlijcie wśród znajomych. Możecie też zaprosić do zajrzenia na bloga w gazetce szkolnej. Jeśli przewodnik jest w formie albumu, przekażcie go bibliotece. Poproście, aby umieścić go w miejscu widocznym dla innych. Nie zaszkodzi też zrobić jego skan i umieścić go w formie elektronicznej w Internecie.
Niewątpliwie ciekawym podsumowaniem waszego projektu mogłoby być zorganizowanie wieczorku kulturowego, poświęconego omawianemu przez was krajowi lub regionowi. Na takie spotkanie moglibyście zaprosić osoby, które brały udział w tworzeniu przewodnika, proponując im miejsca honorowych gości. W czasie wieczoru możecie zaprezentować najciekawsze ze zdobytych informacji, przeplatając je z muzyką, filmami, literaturą lub poczęstunkiem związanymi z kulturą, o której napisaliście przewodnik.
Zdjęcie: CC-BY Kanvadeafe
Wróć do wszystkich artykułów z działu
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.