Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Wiele się słyszy o prawach człowieka. Można o nich przeczytać w gazetach, posłuchać w telewizyjnym dzienniku. W wiadomościach mówi się dużo o obronie lub łamaniu praw człowieka. Ale i tak trudno sobie wyobrazić, że te problemy mogą dotyczyć też nas. No bo przecież to się dzieje w jakimś innym kraju, inne kulturze. Nic bardziej mylnego. Na co dzień też możemy spotkać się z przykładami stawania w obronie naszych praw lub odwrotnie – z przykładami ich łamania. Przygotujcie wystawę fotografii, gdzie tematem przewodnim będą prawa człowieka. Uczestnicy wystawy będą mieć szansę pokazać przykłady obrony praw człowieka lub ich nieprzestrzegania, które napotkali w swoim otoczeniu.
Poproście dyrekcję szkoły na zorganizowanie wystawy. Wspólnie z dyrektorem/-ką szkoły i samorządem uczniowskim ustalcie, gdzie i kiedy powinna odbyć się impreza. Zadbajcie o to, żeby inni mogli się dowiedzieć o nadchodzącym wydarzeniu. Do tego mogą się przydać plakaty i ulotki. Jeśli w szkole jest publikowana gazetka lub działa radiowęzeł, wykorzystajcie to. Informacja o wystawie umieszczona w artykule lub radiowej audycji przyciąga uwagę. A o to przecież chodzi. Zastanówcie się, w jaki sposób prezentować zdjęcia. Może w szkolnym wyposażeniu znajdują się stelaże? Kogo zaprosić? Wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Dobrze jest też skontaktować się z przedstawicielami lokalnych organizacji zajmujących się prawami człowieka. Przybycie takich gości na pewno doda rozgłosu waszej akcji.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.