Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Internet daje niewiarygodne możliwości: pozwala poznać nowych ludzi, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i szybko wyszukać interesujące nas informacje. Ale Internet wiąże się też z licznymi zagrożeniami, jakie czyhają na użytkowników sieci. Szczególnie narażeni na nie są młodzi ludzie. Do zagrożeń wyjątkowo niebezpiecznych dla młodych użytkowników należą strony z wulgaryzmami, przemocą czy z materiałami o treściach przeznaczonych tylko dla dorosłych. Dlatego wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego sprawdźcie w czasie jednej z przerw, czy komputery w szkole, do której chodzicie, mają włączone odpowiednie filtry bezpieczeństwa.
Zastanówcie się wspólnie, gdzie w szkole są ustawione komputery. Przy sprawdzaniu sal komputerowych możecie poprosić o pomoc nauczyciela/-kę informatyki. W przypadku komputerów ustawionych, np. w szkolnym sekretariacie, możecie zapytać pracujące tam osoby, czy nie potrzebują pomocy przy włączeniu odpowiednich zabezpieczeń. Większość przeglądarek ma funkcję włączenia filtra bezpieczeństwa w opcjach. Jeśli macie jeszcze trochę czasu i chęci możecie przygotować krótką informację dla dyrekcji szkoły o projekcie Szkoła Bezpiecznego Internetu. Możecie także zapytać dyrektora/-kę szkoły, czy można w widocznym miejscu na terenie szkoły umieścić informację o telefonie zaufania dla ofiar cyberprzemocy (czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych takich jak Internet czy telefon komórkowy – przyp. red.).
Zdjęcie: CC-BY omoss
Wróć do wszystkich artykułów z działu
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.