Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Czy fizyka może ciekawić? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Dlaczego różnorodność biologiczna jest taka ważna? Jak szukać sojuszników i sojuszniczki dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Dlaczego warto uczyć się programowania? Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się we wtorek 14 czerwca 2016 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.
Będziemy świętować, dzielić się doświadczeniami i efektami projektów realizowanych przez uczniów i uczennice. Wierzymy, że będzie to dzień pełen inspiracji dla wszystkich obecnych. W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób z całej Polski, eksperci/ekspertki, goście/gościnie związani z edukacją i działaniami społecznymi, animatorzy/animatorki oraz media. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski. W zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, będziemy wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, osobami zaangażowanymi w sprawy publiczne, uczestniczyć w kreatywnych warsztatach i dobrze się bawić.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Zespoły składające się z 4 uczestniczek/uczestników wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2015/16 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów Fundacji CEO (m.in. Młody Obywatel, Zgodnie z Naturą, PoczytajMY, Młodzi Przedsiębiorczy, Szkoła Demokracji i inne). Aby zgłosić swój zespół, nalezy do dnia 30 kwietnia 2016 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was, lub będącego w trakcie realizacji, projektu, a także pomysł na jego prezentację podczas OPPM.
Udział w prezentacji jest bezpłatny (oferujemy stoisko, dostęp do prądu, obiad, udział w działaniach towarzyszących).
Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy przede wszystkim na:
Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosimy 50 zespołów uczniowskich. Najważniejszym kryterium wyboru zespołów, które zostaną zaproszone na OPPM będzie ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu.
Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:
1. Wasza motywacja.
2. Sposób realizacji edukacyjnego projektu uczniowskiego: poprawnie określony cel projektu uczniowskiego, odpowiednio dobrane narzędzia do realizacji projektu uczniowskiego, efekty działania, współpraca z sojusznikami i sojuszniczkami, projekt został lub był realizowany przez uczniów i uczennice, przy ewentualnym wsparciu nauczyciela bądź nauczycielki.
3. Forma stoiska, która umożliwia samodzielne je pozostawienie.
Do 10 maja dokonamy wyboru zgłoszonych zespołów i poinformujemy je mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie zespoły otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do prezentacji.
Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować do Joanny Gus.
e-mail: Joanna.gus@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 wew.108
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.