Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Zużyte baterie są bardzo szkodliwe dla środowiska, bo zawierają wiele metali ciężkich. Takie metale nie powinny trafić do środowiska, ponieważ mają na nie bardzo negatywny wpływ. Działając niekorzystnie na środowisko, wpływają równie ujemnie na człowieka. Mogą stać się przyczyną wielu groźnych chorób. To oznacza, że wszystkie zużyte baterie należą do odpadów niebezpiecznych i należy właściwie je utylizować poprzez wrzucanie ich do odpowiednio oznakowanego pojemnika. Dzięki temu będą mogły być ponownie wykorzystane w przemyśle. Zadziałajcie i sprawcie, aby w okolicy pojawił się pojemnik na zużyte baterie!
Zastanówcie się, gdzie chcielibyście umieścić pojemnik na zużyte baterie. Może szkoła byłaby dobrym miejscem na takie działanie? A może widzicie potrzebę postawienia takiego pojemnika na osiedlu? W zależności od tego, na jakie miejsce się zdecydujecie, swoją propozycję będziecie kierować do dyrekcji szkoły lub do zarządu osiedla. Skontaktujcie się z lokalną organizacją ekologiczna. Jej pomoc może się przydać przy pisaniu podania o umieszczenie odpowiedniego pojemnika, np. podpowie, jakie argumenty warto podkreślić, jakie korzyści płynące z użycia pojemników na baterie wymienić. Taka instytucja może także pomóc w znalezieniu odpowiedniego dystrybutora pojemników oraz zadbać o to, co będzie dalej działo się z zebranymi bateriami. Pamiętajcie, że im więcej informacji o działaniu uda się zebrać przed rozmową z dyrekcją szkoły lub zarządem osiedla, tym większa szansa, na pozytywne rozpatrzenie podania. Pojemnik już jest! I co dalej? Postarajcie się, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o nowo postawionym pojemniku. Czasem wystarczy zamieszczenie ogłoszenia w gazetce szkolnej czy na tablicach znajdujących się wewnątrz klatek schodowych.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.