Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
27-11-2012
Fundacja Herosi została założona w 2009 roku, a za cel wzięła sobie wyposażenie w sprzęt medyczny dziecięcego oddziału Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wolontariusze organizują wystawy, koncerty, zbiórki publiczne, a na codzień czynnie działają na onkologii w IMiD. A może właśnie Ty chcesz być jednym z Herosów ?
Pomysł połową sukcesu
Pomysł założenia fundacji przez Anetę Rostkowską narodził się po jej długotrwałej współpracy z innymi organizacjami dobroczynnymi. Nadszedł jednak czas na coś autorskiego i ze wspólnej inicjatywy wielu osób powstała Fundacja Herosi. Pod swoje skrzydła wzięli Instytut Matki i Dziecka w stolicy, gdzie do dziś starają się pomagać chorym dzieciom, zarówno poprzez organizowanie ciekawych zajęć, jak i zbiórki czy licytacje, które pozwalają na zakup nowego sprzętu medycznego.
Zabawa w skojarzenia
Chyba każdy z nas słysząc ciekawą nazwę od razu wpada na trop skojarzeń. Na tej samej zasadzie została wybrana nazwa dla nowopowstałej organizacji. Herosi mieli być odniesieniem zarówno do dzieci, które walczą z chorobami, jak i do tych, którzy pomagają im w tych ciężkich chwilach. Mówiąc ‘Heros’ od razu widzimy oczami wyobraźni potężną postać, która nie tylko posiada siłę fizyczną, ale również psychiczną.
Sportowi Ambasadorzy
Herosi są symbolem walki, nie sposób zatem nie nawiązać do sportu. Siatkarze, siatkarki, szczypiorniści i przedstawiciele wielu innych różnych dyscyplin niezwykle zaangażowali się w idee, które promuje fundacja Reprezentaci Polski w piłce siatkowej mężczyzn zostali nawet Ambasadorami Fundacji. Owocem tej współpracy jest sesja zdjęciowa z udziałem między innymi Michała Winiarskiego czy Bartosza Kurka, dzięki której o Herosach usłyszała cała Polska. Na zdjęciach zostało uwydatnione, jak ważna jest obecność dorosłych w życiu dzieci, ile radości może ona ze sobą nieść oraz ile mogą się obie strony od siebie nauczyć. W pomoc zaangażował się nawet trener kadry siatkarzy Andrea Anastasi, który o swoim udziale w sesji powiedział: „Za każdym razem, kiedy możemy coś zrobić dla innych, sprawia nam to dużą przyjemność. Ja sam jestem bardzo szczęśliwy, kiedy wiem, że mogę takiej pomocy udzielić. Muszę powiedzieć, że wizyta u dzieci na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka bardzo mnie wzbogaciła wewnętrznie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem poświęcić swój czas komuś innemu, kto tego potrzebuje.”
Herosi na wagę złota
Fundacja ma niezliczone pomysły na organizowanie zajęć i zabaw dla małych herosów oraz zdobywanie funduszy, którymi wspiera Instytut Matki i Dziecka, lecz do tego potrzebni są wolontariusze. Jednym z nich możesz zostać właśnie Ty! Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.herosi.eu/zostan-wolontariuszem i wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a na pewno koordynator ds. wolontariuszy skontaktuje się z Tobą. Możesz także polubić fundację na facebooku. By współtworzyć fundację nie musisz mieć specjalnego wykształcenia, wystarczą Twoje chęci i energia. Pamiętaj jednak, że wszystkie osoby zrzeszone w Fundacji Herosi nie pobierają żadnych korzyści majątkowych ani rzeczowych z tytułu działalności dla niej, więc to, co robisz musi sprawiać Ci satysfakcję, a dzieci odwdzięczą się wdzięcznością i uśmiechem, który jest cenniejszy niż wszystkie skarby świata.
Anna Majcher
Zdjęcie: Logo Fundacji Herosi
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.