Dzisiaj każdy z nas może łatwo i szybko dowiedzieć się o akcjach charytatywnych,czy działaniu w stowarzyszeniu. Taką pomoc oferuje również także twoje szkoła w której się uczysz, poprzez działanie szkolnych kołach wolontariatu.

Żeby zacząć pomagać wystarczy zapisać się do danego koła i i zacząć w nim działać. Jednym z przykładów są Szkolne Koła Caritas prowadzone w wielu szkołach w Polsce. Ich głównym celem jest tworzenie zintegrowanej grupy młodzieży ukierunkowanej na wspólne dobro, zwrócenie uwagi na potrzebujących oraz pomoc osobom w trudnych sytuacjach. Zaangażowanie młodzieży w prace na rzecz osób potrzebujących można zauważyć podczas organizowanych przez nich: zbiórek funduszy, prowadzenia licytacji, występów teatralnych, gromadzenia odzieży i żywności, prowadzenia i sprzedaży gazetki szkolnej czy zbierania nakrętek i baterii.  Ważną cechą, która buduje się w trakcie działania w takiej organizacji, jest zawiązywanie więzi między wolontariuszami a potrzebującymi, uczy to szacunku do drugiego człowieka oraz dostrzeżenia sensu swojej działalności która daje szczęście innym osobom.

Właśnie w taką działalność zaangażwoali się uczniowie z Gminazjum w Kikole którzy wraz z nauczycielami oraz PCK i Caritas organizują Mikołajkową Pomoc dla Asi Lisieckiej, która ma na celu zebranie środków na operację serca dla tej małej i walczenej dziewczynki. W tym celu rozpocząto zbiórkę fantów na loterię, wykonanie ręcznie robionej biżuterii, przygotowanie kawiarenki ze smakołykami oraz zdobyto przedmioty od wielu sportowców min. autograf Adama Małysza, koszulka od Łukasza Krawczuka, który reprezentował Polską na Igrzyskach w RIO i przekazał im koszulkę wraz z autografem czy koszulka z autografami drużyny koszykarzy „Anwil Włocławek”.

 Zangażowanie młodzieży w wolontariat może stać się początkiem podejmowania samodzielnej działalności w swoim lokalnym otoczeniu. Umożliwia to aktywność w organizowaniu akcji chartytatywnych i czynnym udziale poprzez wolontariat.

 Jeśli chcesz wspomóc akcję gimnazjalistów wejdź na stronę wydarzenia na fb i zacznij działać!

https://www.facebook.com/events/1714111305477932/