To właśnie oni wkręcają innych w działanie dzięki grantom z III edycji Wkrętaka! Cztery fantastyczne projekty, cztery fantastyczne ekipy i czterokrotna porcja energii – a wszyscy spotkali się w minioną sobotę (5 listopada) w Warszawie!

5 listopada odbył się warsztat wprowadzający dla zdobywców mini-grantu w ramach konkursu „Wkrętak! Wkręć się w działanie!”. W ramach warsztatu zarówno grupy, jak i pracownicy CEO, mieli szanse dokładnie zapoznać się z planowanymi działaniami, poznać uczestników konkursu oraz podzielić się merytorycznymi ocenami przesłanych wniosków. Wypracowane zostały również kryteria dobrego projektu, oraz cechy, którymi powinien charakteryzować się lider. Całość warsztatu przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze oraz jako bardzo merytoryczna dyskusja.

Projekty, które otrzymały grant, realizują grupy z różnych stron Polski. Wśród nich znajduje się młodzież ze Słupcy, Gryfic, Dankowic oraz Lipin. Każdy z projektów będziemy na bieżąco przybliżać w trakcie ich realizacji. Już dzisiaj jednak możemy w skrócie opowiedzieć, jakie działania będą podejmowane w ramach Wkrętaka!

MOBILNY DORADCA ZAWODOWY

Zespół z Gryfic postanowił odpowiedzieć na potrzeby swoich rówieśników. Jak sami mówią, młodzież w szkołach średnich, a tym bardziej w gimnazjum, nie do końca jest przekonana o swojej zawodowej ścieżce. Chłopcy (bo grupa jest zmaskulinizowana) postanowili stworzyć aplikację, która będzie mobilnym doradcą zawodowym i będzie pomagała obrać najlepszą ścieżkę kariery.

KOLOROWE LIPINY

Grupa ze Świętochłowic natomiast postanowiła poprawić wizerunek dzielnicy Lipiny. Jak się okazało, ta część miasta nie cieszy się zbyt dobrą sławą, co podkreślanie jest dzięki wątpliwej sławy formie wyrazu artystycznego na znajdujących się tam budynkach. Chłopcy (ponownie!) postanowili zaangażować mieszkańców do wspólnego pokolorowania dzielnicy, poprzez stworzenie muralu, który będzie nawiązywał zarówno do osobowości mieszkańców, jak i do historii regionu.

SUPERKODER

Dla odmiany opowiemy o grupie dziewcząt ze Słupcy, które postanowiły poprzez kodowanie pomóc najmłodszym mieszkańcom swojej miejscowości w przyswajaniu wiedzy. Projekt zakłada wykonanie maty, dzięki której dzieci będą mogły uczyć się podstawowych umiejętności, jak liczenie, rozpoznawanie kolorów itp. w ciekawszej formie.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY

I wreszcie czwarta grupa projektowa, którą tworzą przedstawiciele Młodzieżowej Rady Sołeckiej w Dankowicach. Uczestnicy projektu postawili na integrację środowiska lokalnego, szczególnie najmłodszej jego części, poprzez organizację licznych zimowych atrakcji. Zwieńczeniem całości projektu ma być Bal Karnawałowy, którego motywem przewodnim będzie świat bajek i baśni!

Tak przedstawiają się projekty, które otrzymały grant w konkursie „Wkrętak!”. Mocno trzymamy kciuki za realizację oraz za równie przyjemną atmosferę, jak ta, którą grupy zapewniły podczas wkrętakowych warsztatów J