Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
13-02-2014
Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na dwa ciekawe wydarzenia - warsztaty Wielowarsza: moje spojrzenie oraz spotkanie i warsztaty z artystką Magdaleną Leśniak.
15.02 - Wielowarszawa: spojrzenie ukraińskie (11:00 - 14:00)
Warsztat poświęcony relacjom między kulturą ukraińską a polską oraz kwestiom obecności Ukraińców w Polsce i Polaków na Ukrainie. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim i ukraińskim.
Prowadzenie:
Tetyana Rodnyenkova – socjolożka, badaczka przestrzeni edukacyjnej krajów postradzieckich. Ukończyła studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych (IFIS PAN). Pracuje na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi warsztaty rozwoju kreatywności oraz warsztaty artystyczne dla dzieci. W latach 2011-2012 redaktorka naczelna miesięcznika „Nasz Wybór”, wydawanego w ramach projektu „Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy w Polsce”.
Barbara Klimek – kulturoznawczyni, ukrainistka, doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich, trenerka antydyskryminacyjna, tłumaczka.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. (+48) 22 47 10 301, rezerwacje@jewishmuseum.org.pl.
Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na Facebooku.
16.02 - spotkanie i warsztaty z artystką Magdaleną Leśniak (14:00 - 16:00)
Kolejne ze spotkań z artystami współczesnymi, którzy swoimi pracami wzbogacili narrację wystawy „Biografie rzeczy”. Tym razem skupimy się na pracach Magdaleny Leśniak „Portrety rzeczy I-IX”, w których autorka, malując portrety przedmiotów „ubogich”, wyjmuje je ze zwyczajności i nadaje im osobliwy wymiar. Między obrazem przedmiotu a samym materialnym obrazem zachodzi osobliwa tożsama zależność; obraz przedmiotu staje się samym przedmiotem.
Prace artystki zamieszczone na wystawie staną się punktem wyjścia spotkania, poświęconego portretowaniu przedmiotów i obecności przedmiotów w życiu człowieka.
Spotkanie zakończy się wspólnym działaniem twórczym, podczas którego uczestnicy zostaną zaproszeni do stworzenia portretu przedmiotu, który stanowi dla uczestników punkt odniesienia, wartość, znak rozpoznawczy.
Wstęp na spotkanie bezpłatny, prosimy o rezerwację miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.