Poszukiwani, poszukiwane wolontariusze i wolontariuszki!
 
Hate Speech Alert – przeciwko mowie nienawiści w przestrzeni publicznej, to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Interkulturalni PL oraz Fundację Dialog Pheniben, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków Funduszy EOG. Dzięki realizacji projektu będziemy zapobiegać stosowaniu mowy nienawiści przez polityków i dziennikarzy, tj. przez środowiska posiadające znaczący wpływ na kształtowanie poglądów ogółu społeczeństwa i kreujące dyskurs publiczny. Projektowi towarzyszyć będzie kampania edukacyjno-uświadamiająca.
 
 
Kogo potrzebujemy?
Szukamy 10 osób, które podejmą się ważnego i inspirującego zadania polegającego na monitorowaniu wypowiedzi medialnych polityków i dziennikarzy w celu zapobiegania stosowaniu mowy nienawiści.
Tak powstanie specjalna grupa HATE SPEECH ALERT, która zostanie przez nas przeszkolona i będzie w stałym kontakcie z zespołem, który na bieżąco będzie służył wsparciem w realizacji zadania. Grupa HSA (konta na Tweeterze, FB, strona www) podejmie interwencje zróżnicowanymi metodami (listy, protesty, petycje, rzeczowe komentarze do wpisów, inicjowanie postępowań adm. i karnych) i poszuka sprzymierzeńców w walce o czysty język w polityce i mediach.
 
 
Dlaczego Was potrzebujemy?
W ramach projektu zajmiemy się przeciwdziałaniem mowie nienawiści wobec 3 najbardziej dyskryminowanych grup, wytypowanych w oparciu o przygotowaną w ramach projektu diagnozę narażenia na nienawiść ze strony polityków i dziennikarzy. Cel będzie osiągnięty poprzez zindywidualizowaną i pogłębioną diagnozę zjawiska w ramach tych grup, dostarczenie wiedzy, prowadzenie warsztatów dla dziennikarzy i członków gabinetów politycznych oraz działania kontrolne, monitoringowe wypowiedzi medialnych, prowadzone przez grupę przeszkolonych w ramach projektu wolontariuszy, uzupełnione o ich działania interwencyjne.
 
 
Zmieniaj z nami rzeczywistość! Miej wpływ!
Przyłącz się do naszego zespołu Hate Speech Alert!
1. Zgłoś się wypełniając FORMULARZ (dostępny tutaj).
2. Wyślij formularz na adres: e-mail: magdalena.furdzik@interkulturalni.pl
lub pocztą: Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL, ul. Krakusa 8/107 parter, 30-535 Kraków
 

Czekamy na zgłoszenia do 16 listopada 2014 r.
 
 
 
 
 

W kategorii: