Chcesz pomóc w promocji Internetu? To proste! Wystarczy zgłosić chęć udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii, która ruszy już 14 marca.

 

Motywem przewodnim przedsięwzięcia jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Organizowane w ramach kampanii inicjatywy mają zachęcać jak największą liczbę osób do poznania możliwości, jakie daje globalna sieć. W miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu prezentowane będą ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

 

Do udziału w Tygodniu z Internetem organizatorzy zapraszają biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, organizacje pozarządowe, urzędy, a także inne lokalne instytucje, które są zainteresowane promowaniem świadomego korzystania z internetu i bezpiecznych zakupów w sieci. Do tej pory, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48 tys. osób.

 

By przyłączyć się do kampanii, wystarczy wypełnić krótki formularz, a potem, między 14 a 20 marca: zorganizować spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek (według udostępnionego scenariusza), udostępnić quiz online poświęcony tematowi przewodniemu kampanii i włączyć się w promowanie tematyki kampanii w mediach społecznościowych.

 

Zgłoszenia możecie nadsyłać do 14 marca, więcej informacji znajdziecie na stronie www.tydzienzinternetem.pl

 

za: eurodesk.pl

W kategorii: