TuDu to pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa, której misją jest wspieranie ciekawych projektów społecznych online - za pośrednictwem Internetu. TuDu łączy funkcjonalności aplikacji do zarządzania projektem i społecznościowego poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

 

TuDu wypełnia niszę rynkową – w polskim Internecie dotychczas brakowało miejsca, w którym organizatorzy projektów społecznych (m.in. aktywiści i aktywistki, organizacje pozarządowe) mogliby skorzystać z bezpłatnej pomocy online pasjonatów i pasjonatek oraz profesjonalistów i profesjonalistek z różnych dziedzin. Brakowało również miejsca, w którym osoby zapracowane znalazłyby sposób na szybkie, acz treściwe zaangażowanie się w ciekawą akcję społeczną. Na TuDu oba powyższe typy odbiorców i odbiorczyń będą mogły nawiązać ze sobą współpracę.

Masz wolne 15 minut i dostęp do Internetu? Na TuDu znajdziesz kilkadziesiąt mikrozadań – zadań, które możesz wykonać online w czasie krótszym niż 3h, pogrupowanych w kategorie (ekologia, edukacja, nowe technologie, etc.) i otagowanych umiejętnościami, które są niezbędne do ich wykonania (np. edycja tekstów, projektowanie grafiki). Każde zadanie jest częścią jakiegoś projektu społecznego – inicjatywy non-profit, która rozwiązuje jakiś problem społeczny lub buduje dobro wspólne. Rozwiązanie go gwarantuje nie tylko zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego, ale także satysfakcję ze wsparcia ciekawej akcji.

 

Korzystanie z TuDu jest bezpłatne. Wystarczy wejść na stronę TuDu.org.pl, zarejestrować się i zacząć działać!

 

TuDu.org.pl została stworzona przez Fundację Dobra Sieć w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe technologie lokalnie”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.