W toruńskich, poznańskich i tczewskich szkołach średnich wystartowała czwarta edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 1 września, zakończy się 30 września. Ambasadorem tegorocznej edycji programu jest Tomek ORGANEK.

 

W tegorocznej edycji stypendia będą przyznawane w dwóch głównych kategoriach: naukach ścisłych i humanistycznych, w tym muzyce i sztuce. W Poznaniu przyznamy 12 stypendiów, w Toruniu 8 w Tczewie 6 – łącznie wesprzemy rozwój pasji 26 osobom. Jak otrzymać stypendium? Wystarczy złożyć wniosek o przyznanie stypendium, który znajduje się na www.pasjopolis.pl, w którym uczeń/czennica szkoły średniej opisuje swoją pasję, bez konieczności dołączania rekomendacji szkoły i świadectw.  W Pasjopolis wystarczy mieć pasje!

 

Podczas trzeciej edycji, fundacji Platon udało się dofinansować dwudziestu pasjonatów z toruńskich oraz poznańskich szkół. Podobnie jak w zeszłym roku licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator SA. Wnioski o stypendia można składać do 30 września tego roku. Wyniki naboru poznamy 8 października. 

 

 

Wspieramy ludzi młodych, inteligentnych, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, które potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą ją wspólnie z nami rozwijać. Głównym kryterium przy ubieganiu się o roczne stypendium nie są szkolne oceny, a indywidualne pasje uczniów/czennic, które nie zawsze wpisują się w licealny program nauczania – mówi Janek Świerkowski, koordynator programu. Zdajemy sobie sprawę, że pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Bo przecież można być „nogą” z języka polskiego, ale jednocześnie brać udział w olimpiadach z chemii, być mistrzem gitary lub młodym geniuszem, który konstruuje roboty. Chcemy pomagać marzeniom, które po prostu często nie mieszczą się w szkolnych statystykach. 

 

Materiały dydaktyczne dla pracowników oświaty

W tegorocznej edycji przewiduje uruchomiliśmy krótki kurs internetowy dla nauczycieli oraz pedagogów, po przebyciu którego każdy z nich będzie mógł kompleksowo pomóc swoim uczniom i uczennicom w napisaniu wniosku o stypendium. Z materiału dydaktycznego można korzystać samodzielnie, można również konsultować go z koordynatorką w trybie online. Wystarczy skontaktować się z nami i umówić na rozmowę na Skype lub telefoniczną. Zachęcamy do bezpośrednich konsultacji z Joanną Gus - @: joanna@fundacjaplaton.org, tel. 533 014 283.

 

Podczas tegorocznej edycji umożliwiamy zaproszenie koordynatora Pasjopolis do swojej szkoły w celu zaprezentowania programu wśród nauczycieli i pedagogów. W tym celu należy umówić się z Janem Świerkowskim, @: kontakt@fundacjaplaton.org i ustalić termin wizyty w Waszej szkole wg poniższego harmonogramu:

Harmonogram możliwych wizyt w szkołach: 

8 – 9, 22 – 23 września - Toruń
10 – 17 września Poznań
18 – 19 września Tczew

 

Dodatkowo na naszej witrynie można znaleźć scenariusz godziny wychowawczej na temat pasji. Zachęcamy zarówno nauczycieli, wychowawców klas oraz samych uczniów do przeprowadzenia zajęć o pasjach i pasjonatach. Kto wie, może podczas zajeć ktoś z Was odkryje w sobie nowe pasje?

 

Aktualne wiadomości o naborze: www.pasjopolis.pl
www.facebook.pl/Pasjopolis

Kontakt:
Joanna Gus
@: joanna@fundacjaplaton.org
tel. 533 014 283