Chcesz się dowiedzieć, jak rozwiązywać palące problemy społeczne młodzieży? Zgłoś swoją klasę lub grupę młodych ludzi w wieku 16-22 lat do turnieju "RozgryźTO", organizowanego w ramach projektu "Małopolski Dialog Młodzieży".

 

 

W trakcie szkolnych turniejów zadaniem młodzieży będzie szukanie rozwiązań dla takich problemów społecznych, jak: emigracja młodych, bezrobocie młodzieży czy wykluczenie społeczne. W trakcie gry uczniowie i uczennice będą nie tylko zdobywać punkty, ale też uczyć się pracy w grupie i odpowiedzialności za sprawy społeczne. 

 

Rozgrywki szkolne – organizowane w czasie godzin wychowawczych lub innych lekcji – potrwają od marca do maja 2016 r. Osiem najlepszych drużyn spotka się w wielkim finale – 2 czerwca 2016 r. i weźmie udział w grze miejskiej w centrum Krakowa. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny są czytniki e-booków i smartwatche. Każda z uczestniczących szkół zostanie nagrodzona profesjonalnie wydaną grą planszową „RozgryźTO”, której nauczyciele i nauczycielki będą mogli używać na lekcjach wychowawczych lub wiedzy o społeczeństwie.

 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Europe4Youth. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i u Barbary Moś, b.mos@europe4youth.eu, kom. +48 500 304 031.

W kategorii: