Nie masz pomysłu na to, jak spędzić pierwszy dzień wiosny? Oni też nie widzieli! Jednak znaleźli doskonały pomysł, jak urozmaicić i wspólnie świętować ten dzień (nie robiąc sobie wolnego :) ). 21 marca 2016 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach, odbyła się wielka sesja zdjęciowa zatytułowana „Prus to My”.

Sesja zdjęciowa to nowatorski pomysł Pani wicedyrektor Agnieszki Kozy. W projekt zaangażowały się niemal wszystkie klasy oraz grono pedagogiczne. Uczniowie i nauczyciele bardzo pozytywnie odnieśli się do pomysłu, potraktowali go profesjonalnie, wykazując przy tym dystans do samych siebie i ogromny entuzjazm. Nauczyciele i uczniowie pokazali, że potrafią się wspólnie świetnie bawić!

Od samego rana trwały przygotowania do realizacji oryginalnych pomysłów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, a poszczególne koncepcje nie dublowały się. Każda klasa, która brała udział w projekcie, miała samodzielnie zaplanować scenerię do zdjęć oraz wykreować swój indywidualny pomysł! „Prusacy” wcielili się w role bogów greckich, lekarzy, zwierząt, członków mafii, przewijały się także stylizacje inspirowane minionymi latami. Tematyka zdjęć była naprawdę przeróżna!

Co ciekawe, biorący udział w przedsięwzięciu walczyli o statuetkę „Złotej Foty” i nagrodę pieniężną. Pierwszy dzień wiosny okazał się wspaniałą formą integracji i dobrej zabawy wśród młodzieży naszego liceum. Zwieńczeniem zmagań przed obiektywem będzie wystawa fotograficzna poświęcona naszemu Liceum przedstawiająca zdjęcia wszystkich klas! Wielkie podziękowania należą się tym, bez których sesja zdjęciowa nie miałaby szansy się odbyć, tzn. Studio1  z Siedlec oraz Maciek Wideo Foto reprezentowane, przez Pana Macieja Szewczaka i Michała Szewczaka (ucznia naszej szkoły). Pozyskaliśmy wielu sponsorów, którzy wsparli nas finansowo w realizacji przedsięwzięcia.

Pierwszy dzień wiosny nie musi wcale oznaczać ucieczki ze szkoły i migania się od zajęć. Może być to przyjemnie spędzony czas, poświęcony na dobrą zabawę i integrację wszystkich uczniów! Jak wspominaliśmy, projekt  spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem, dlatego też polecamy Wam taki pomysł na uatrakcyjnienie szkolnego życia :)

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy. 

https://www.youtube.com/watch?v=iliU_IQEWSU&feature=youtu.be

 

 

 

 

Emilia Kowalczyk

 

W kategorii: