Mnóstwo inspiracji, ciekawych pomysłów, nowych znajomości. Setki uśmiechniętych twarzy, dziesiątki fantastycznych projektów. A to wszystko w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie!

14 czerwca 2016 roku Zamek Królewski opanowała młodzież z całej Polski. Gotowa do działania, pełna zapału i chęci do pracy. Co tam się działo?

PROJEKTY

Na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych zgłosiło się 56 fantastycznych zespołów z całej Polski. Każdy z nich miał szansę zaprezentować swoje działanie, które organizowali w swojej społeczności lokalnej i tym samym zainspirować innych do kolejnych działań. Poznaniu innych projektów sprzyjała zorganizowana w trakcie OPPM gra arkadowa. Jej celem było wzajemnie poznanie swoich aktywności, wymiana doświadczeń i zawarcie nowych znajomości!

Pojawiały się przeróżne projekty! M. in. „Teatr dobrych słów”, który przyjechał do Warszawy z Osiecka, aby „za pomocą plotki przekazywać dobre słowa”, jak mówiła jedna z organizatorek projektu, Justyna. Odwiedziły nas również uczennice z  Gimnazjum ze Skulska, aby przedstawić nam ideę „Ok zeszytu” jako nowej metody nauczania. W trakcie OPPM mogliśmy dostrzec również żywe ZOO z Konina (naprawdę! Po Arkadach Kubickiego chodziły żyrafy!), które do swojej społeczności zapraszało mistrzów sportu, organizowało nocne mecze, licytacje i zbiórki chociażby karmy dla zwierząt, o czym opowiadała nam pani Małgorzata Wróblewska – Jankowiak. A także sportowcy – pomoc poprzez sport to coś, czym żyją dziewczyny z Dębnicy!

OPPMOWE ATRAKCJE

Warto wspomnieć, że za to, co dzieje się na OPPM, odpowiadają w największej mierze uczniowie. To oni zapewniali sobie nawzajem moc niezapomnianych wrażeń. W trakcie tego wydarzenia można było się nauczyć indyjskich tańców prosto z gminy Mietków, pograć w klasy, pouprawiać nieco sportu, czy posłuchać piosenki napisanej przez uczniów z Dębnicy!

Organizatorzy zapewnili natomiast możliwość udziału w warsztatach, podczas których uczestnicy mieli możliwość budowania najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy!

DLACZEGO OPPM?

Zapytaliśmy również uczestników wydarzenia, dlaczego postanowili na nie w ogóle przyjechać? Justyna z Osiecka powiedziała nam, że „chciałyśmy propagować ideę dobrych słów i poznać ludzi, którzy widzą szerzej”. Ola i Wiktoria ze Skulska mówiły natomiast, że chciały poznać projekty i ludzi z różnych zakątków kraju. Każdy natomiast był zgodny co do tego, że chcieli inspirować innych i siebie, chcieli poznać nowych ludzi i zaprezentować im swój projekt!

OPPM się zakończył, jednak jego efekty będą trwały! Czekamy nowe projekty, nowe działania! Niech się dzieje! Do zobaczenia!