Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
13-02-2013
Czechy, Turcja, Bangladesz, Pakistan, Francja, Serbia, Polska … 14 lutego kobiety z każdego zakątka świata powstaną, by wspólnie zatańczyć przeciwko przemocy. Dołączmy do nich!
1 na 3 kobiety zostanie w swoim życiu zgwałcona lub pobita (raport UNIFEM, za onebillionrising.org). Te dane wywołują coraz większe oburzenie i niezgodę na agresję. Najlepszym na to przykładem niech będzie akcja One Billion Rising, w ramach której kobiety i mężczyźni z całego świata powstaną i zatańczą przeciwko przemocy.
Kto, jak i gdzie?
Akcję zapowiedziała w 2011 roku amerykańska działaczka Eve Ensler, która zapoczątkowała w 1998 globalny ruch przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt – V-Day. Idea spotkała się z entuzjazmem tysięcy kobiet, które zajęły się przygotowaniami do tego ważnego wydarzenia w swoich miastach. Jedno z głównych zadań? Wspólna nauka kroków układu choreograficznego, który odtańczony 14 lutego na całym świecie będzie prawdopodobnie największym wyrazem kobiecej siły i solidarności przeciwko przemocy.
Także Polska postanowiła powstać. Roztańczony korowód przejdzie między innymi ulicami Warszawy. Wydarzeń i flash mobów możecie jednak szukać także w 25 innych miastach. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie na stronie Nazywam się Miliard - One Billion Rising. Nie znacie kroków? Nic straconego! Wszystko da się jeszcze nadrobić
Panie i Panowie, ruszamy śmiało do tańca! Niech miliard powstanie, by skończyć z przemocą. Na całym świecie! Więcej informacji znajdziecie na stronach Nazywam się Miliard oraz One Billion Rising.
Paula Langnerowicz
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.